Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nové dýchací přístroje pro havlíčkobrodskou nemocnici

/
/
/
1620 ZobrazeníVelké procento Covid-19 pozitivních hospitalizovaných pacientů trpí dechovou nedostatečností. S jejich léčbou pomáhá v Nemocnici Havlíčkův Brod šest nových High Flow přístrojů.

Tři nemocnice zakoupila na Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod díky finančním darům sponzorů. „Pokud pacient jeví známky dechové nedostatečnosti a standardní léčba kyslíkem s využitím kyslíkové masky je nedostatečná, přikročíme k vysokoprůtokové aplikaci kyslíku,“ sdělil primář ARO Pavel Longin.

Částkou 50 tisíc korun na nákup přístrojů přispěl Svazek obcí Přibyslavska, další částku v této hodnotě věnoval Aeroklub Havlíčkův Brod, 40 tisíc korun pak věnovala společnost Natura Food Additives, a. s. Zbytek z celkové částky 242 tisíc korun za přístroje zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů.
Další tři HFNO přístroje slouží na interní JIP a získala nemocnice od zřizovatele Kraje Vysočina. Jednoznačnou výhodou těchto přístrojů je fakt, že zatímco při napojení na umělou plicní ventilaci musí být pacient uveden do umělého spánku, u HFNO přístrojů je hospitalizovaný zcela při vědomí a dostává velké množství kyslíku do plic, čímž se významně oddaluje nutnost použití umělé plicní ventilace.

Nový dýchací přístroj, archiv Nemocnice Havlíčkův Brod
  • Facebook
  • Twitter