Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nepoučitelný mladík opět v rukou policistů, hrozí mu až osm let za mřížemi

/
/
/
1457 ZobrazeníHavlíčkobrodští kriminalisté vyšetřují sérii šesti vloupání devatenáctiletého mladíka z Havlíčkobrodska. Po propuštění ze zadržení se během čtyř dnů zvládl vloupat do různých objektů, odcizit odložený mobilní telefon a ukrást z pozemku domu jízdní kolo. Kriminalisté tento týden muže zadrželi a rozšířili jeho trestní stíhání.

Většinu odcizených věcí se jim podařilo zajistit. Na návrh kriminalistů skončil obviněný ve vazbě.

„Od února se v Havlíčkově Brodě v pěti případech vloupal do různých objektů, sportovního areálu, chalupy a zaparkovaných vozidel, okradl náhodného muže a na ulici se dopouštěl výtržností. Přitom ve třech z těchto případů se krádeže dopustil v době, kdy je na území republiky vyhlášen nouzový stav, což je přitěžující okolnost. Muž se po dopadení k trestné činnosti doznal,“ přiblížila aktivity mladíka policejní mluvčí Jana Kroutilová. Kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání a devatenáctiletý muž byl obviněn ze spáchání tří trestných činů. „Vzhledem k tomu, že podle zákona nebyly dány důvody vazby, byl po provedení všech nezbytných úkonů ze zadržení propuštěn,“ doplnila tisková mluvčí s tím, že v následujících čtyřech dnech ale obviněný opět sáhl po snadném výdělku a své pole působnosti rozšířil na Světelsko a Ledečsko. „Ve Světlé nad Sázavou se vloupal do různých objektů v Nádražní ulici, kde se jeho cílem stal v budově prostor šaten, na koleji stojící kolejový vůz, stavební buňka, zaparkovaná vozidla a pracovní stroj. Na Ledečsku muž odcizil mobilní telefon, který si jeho majitel na pár minut odložil, a v jiné obci vnikl na oplocený pozemek domu, odkud si odvezl jízdní kolo. V Havlíčkově Brodě se vloupal do zaparkovaného vozidla, ze kterého odcizil kapesní nůž. Celková škoda, kterou způsobil, přesáhla pětadvacet tisíc korun,“ dodala Jana Kroutilová.
Mladíka policisté znovu zadrželi týden zadrželi ve Světlé nad Sázavou a skončil opět v policejní cele. Většinu odcizených věcí, včetně jízdního kola a mobilního telefonu, kriminalisté zajistili a mohli je tak vrátit zpět jejich majitelům.

Kriminalisté rozšířili trestní stíhání zadrženého muže. „Devatenáctiletý muž byl obviněn ze spáchání pokračujícího zločinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody,“ doplnil František Šteidl, vedoucí oddělení obecné kriminality. Krádeže spáchal obviněný muž opět v době, kdy je na území republiky vyhlášen nouzový stav a hrozí mu tak přísnější postih. „Jedná se o opakovaně soudně trestaného recidivistu, který je navíc až do začátku roku 2022 ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody.
To, že se muž po zahájení trestního stíhání dopustil další trestné činnosti, a navíc v tak krátké době po propuštění ze zadržení, mu výrazně přitížilo. Svým jednáním dal sám najevo, že s pácháním trestné činnosti nemá v úmyslu přestat,“ připomněla Jana Kroutilová.

„Na obviněného muže jsme podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby,“ dodal vedoucí havlíčkobrodských kriminalistů s tím, že po rozhodnutí soudu byl obviněný muž převezen do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Obviněnému muži hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

  • Facebook
  • Twitter