Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodská nemocnice získá nový plicní ventilátor

/
/
/
629 ZobrazeníVe čtvrtek 25. dubna v 8.30 převezme primářka dětského oddělení Magdalena Chvílová Weberová z rukou starosty Jana Tecla jako dar od města Havlíčkův Brod nový plicní ventilátor Fabian Evolution.

Plicní ventilátor Fabian Evolution je určený k umělé plicní ventilaci pro nedonošené a novorozené děti na jednotce intermediární péče o novorozence. „Moderní přístrojová technika nám pomáhá zachraňovat životy novorozenců nebo je rychleji uzdravovat. Je pro nás tedy nepostradatelná,“ sdělila primářka dětského oddělení.
Přístroj disponuje integrovanou monitorací kompletních plicních funkcí a několika možnostmi plicní ventilace – například neinvazivní ventilace s přetlakem na principu kontinuálního průtoku, ale i různé režimy konvenční plicní ventilace. Dalšími funkcemi je vysokoprůtoková kyslíková terapie, integrované monitorování, zvlhčování dýchacích cest, atd. Doplněn o integrovaný akumulátorem nabízí přístroj i možnost využití jako transportní ventilátor, v případě nutnosti přepravy novorozence na pracoviště vyššího typu.
Neonatologové tedy mají nového pomocníka a vysoce efektivní nástroj pro všechny pokrokové způsoby umělé ventilace. „Tento přístroj pro nás znamená usnadnění a zkvalitnění péče o novorozence, kteří potřebují v prvních dnech života pomoci s dýcháním. Přejeme si samozřejmě, aby jej potřebovalo co nejméně našich pacientů, avšak počty malých pacientů nám spíše narůstají,“ dodala primářka Magdalena Chvílová Weberová.

Celková pořizovací cena ventilátoru se vyšplhala na 605 000 korun. Město Havlíčkův Brod přispělo na jeho pořízení částkou 500 000 Kč.

  • Facebook
  • Twitter