Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muž na Žďársku ukradl měď za téměř osm set tisíc korun

/
/
/
1966 ZobrazeníŽďárským kriminalistům se podařilo dopadnout muže, který postupně odcizil téměř sedm tun mědi a tu následně rozprodal. Devětadvacetiletého muže kriminalisté zadrželi poté, co odcizil další měď a byl na cestě do výkupny, aby ji prodal. Obvinili ho ze spáchání zločinu krádeže.

„Zadržený muž byl obviněn z toho, že od roku 2016 do letošního dubna odcizil v jedné z firem na Žďársku, kde pracoval, více jak šest a půl tuny mědi v podobě lan, drátů a jejich ústřižků. Měď vynášel průběžně z areálu firmy a následně ji prodával do různých výkupen barevných kovů na Vysočině a na Brněnsku.
Během jedné pracovní směny dokázal vynést kolem padesáti kilo mědi. Za odcizenou měď tak postupně vyinkasoval kolem sedmi set osmdesáti tisíc korun. Při domovní prohlídce, prohlídce nebytových prostor a prohlídce vozu policisté zajistili věci pocházející z trestné činnosti, předměty, které při krádeži a doklady o prodeji odcizeného kovu,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Na základě shromážděných důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání devětadvacetiletého muže. „Vzhledem k výši škody byl muž obviněn ze spáchání zločinu krádeže, za což mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodal Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž byl už v minulosti za majetkovou trestnou činnost soudně trestán, v polovině roku 2017 mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody. Případ kriminalisté dále vyšetřují a muž je stíhaný na svobodě.

  • Facebook
  • Twitter