Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zvonění 17. listopadu i na Vysočině, lidé si připomenou události roku 1989

/
/
/
782 ZobrazeníO víkendu se v obcích a městech Vysočiny uskuteční vzpomínkové akce na události listopadu roku 1989, v rámci akce Paměti národa Nezapomeňme se rozezní v neděli 17. listopadu po 17.00 také zvony.

Obyvatelé Luk nad Jihlavou se připojí k akci Paměti národa Nezapomeňme, v neděli v 17.08 zazní v místním rozhlase vzkaz paměti národa.

Na náměstí Svobody v Jemnici se sejdou obyvatelé města ve 14.00, o půl hodiny později začíná shromáždění na náměstí T. G. Masaryka v Golčově Jeníkově a na Bechyňově náměstí u sochy sv. Václava v Přibyslavi se shromáždí obyvatelé. Symbolicky u Klíčů v areálu Českého mlýna v Jihlavě začíná v 15.00 setkání obyvatel krajského města. V Želivě u Humpolce se uskuteční setkání u příležitosti 30. výročí sametové revoluce v 15.00 u autobusové zastávky na Želivce.

V 16.00 se sejdou obyvatelé Hrotovic u kašny u pomníku padlých, ve stejnou dobu také v parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě, kde promluví mimo jiné první polistopadový starosta, jeden z mužů listopadu 1989 a signatář Charty 77, Tomáš Holenda. Na účastníky čeká také projekce dokumentárních filmů Vladimíra Kunce, které zachycují atmosféru ve městě před třiceti lety. Ve stejnou dobu začíná shromáždění na parkovišti pod sjezdovkou za Medinem v Novém Městě na Moravě.

V 16.30 začíná setkání na Masarykově náměstí v Pelhřimově, pod věží v Purcnerově ulici v Moravských Budějovicích a na Náměstí ve Velkém Meziříčí, odkud následní vyrazí účastníci na pochod, o čtvrt hodiny později v Horních Dubenkách.
V 17.00 se sejdou obyvatelé Polné na Husově náměstí a následně vyrazí na pochod.

Vzpomínkový průvod, který symbolicky začne v neděli v 17.11 zvoněním zvonů z kostela svatého Mikuláše v Humpolci. Sraz je pak naplánován na stejný čas na Tyršově náměstí u sochy T. G. Masaryka. Na programu jsou krátké, vzpomínkové proslovy, hudba a také rozdávání svící i klíčenek. Odtud se průvod Masarykovou ulicí přesune na Horní náměstí, kde bude pódium s proslovy i muzikou.

I v Číměři se sedmnáctého listopadu v 17 hodin a 11 minut rozezní zvony jako připomínka 30 let od pádu komunistického režimu.

Setkání se konají v neděli také v Chotěboři a Svratce.

  • Facebook
  • Twitter