Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dobrobazar Plastie pro dobrou věc, dopřává starým věcem nový život

/
/
/
907 ZobrazeníV sobotu 23. listopadu od 10.00 do 16.00 se bude v Orlovně ve Žďáru nad Sázavou konat v pořadí už po páté Dobrobazar, který pořádá společnost Plastia.

Ta se zaměřuje především na výrobu samozavlažovacích květináčů, truhlíků a potřeb pro domov i zahradu, věnuje se však i několika dobročinným projektům. Výtěžek z Dobrobazaru Plastia zdvojnásobí a rovnoměrně rozdělí mezi Školu na Radosti a mladé hasiče ze Žďáru nad Sázavou 2. „Nakoupíte tu spoustu věcí jako je oblečení, knížky nebo desky, které se už jiným lidem nehodily a vás přitom potěší,“ představuje Dobrobazar designová manažerka a jednatelka společnosti Plastia Lenka Novotná.
Letos poprvé Dobrobazar nabízí i doprovodný program. Ten zahrnuje přednášku o vermikompostování, krmení ptáků či nestátním školství. „Pro Dobrobazar uvítáme věcné dary všeho druhu. Sběr věcí probíhá až do 15. listopadu v sídle naší firmy v Novém Veselí. Určitě zveme všechny, kteří chtějí přispět na dobrou věc a zároveň udělat sobě nebo svým dětem radost nečekanými úlovky,“ doplnila spoluorganizátorka akce Martina Kmentová a HR manažerka společnosti Plastia.

Vraťte je do hry
Kromě přednášek bude součástí Dobrobazaru i drobná výstava nejlepších výrobků, které vznikly v rámci soutěže Vraťte je do hry. Soutěž pořádala letos na jaře společnost Plastia ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně. Odborná porota hodnotila výsledky práce mladých studentů designu, kteří využili skladové zásoby Plastie ke zhmotnění svých představ. „Nevyužité háčky, kartáče, fólie a nůžky se proměnily ve šperky, tašky, svítidla a vázy. Co by skončilo ve sběrném dvoře, udělá ještě velikou radost. A navíc pomůže šířit myšlenku udržitelného designu a upcyklace,“ zhodnotila Novotná a dodala: „Výstavu a Dobrobazar spojuje myšlenka, jak důležité i je dopřát starým věcem nový život.“

Dobrobazar je registrovaným projektem GIVING TUESDAY – globálního dárcovského hnutí, které je protipólem k nákupnímu šílenství na Black Friday.

  • Facebook
  • Twitter