Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Znovuotevření Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

/
/
/
1059 ZobrazeníOd pátku 22. května bude znovu otevřena Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě ve standardní otevírací době denně mimo pondělí od 9.00 do 12.00 a mezi 13.00-17.00.

Pro návštěvníky připravila galerie v celém objektu novou výstavu přední české ilustrátorky nazvanou Renáta Fučíková Svět v ilustracích.

Výstava věnovaná nejen 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského, ale především dětem, které prostřednictvím krásných ilustrací přední české ilustrátorky ověnčené mnoha světovými cenami, Renáty Fučíkové, poznají mnoho příběhů, ať už ze života a díla J. A. Komenského, tak i ze Starého a Nového zákona, Dějin Evropy i nejnovějších knižních počinů, jako jsou Franz Kafka či Češi v Americe. Téma této výstavy ve spojení díla Renáty Fučíkové a idejí J. A. Komenského je více než příznačné, neboť autorka intuitivně kráčí ve šlépějích velkého pedagoga, realizujíce svůj vlastní Orbis pictus – Svět v ilustracích. Výstava potrvá do 12. července.

Na červen je připraveno několik komentovaných prohlídek s autorkou spojených s workshopem.

  1. června od 17.00 komentovaná prohlídka s ukázkou tvorby autorky
  2. června od 17.00 komentovaná prohlídka s ukázkou tvorby autorky
  3. července od 14.00 slavnostní dernisáž výstavy, neformální beseda s autorkou, vystoupí Klára Findeisová a Tereza Kotlasová
  • Facebook
  • Twitter