Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zlodějka z Ústecka vykrádala domy v Třebíči, skončila v rukou policistů

/
/
/
531 ZobrazeníŽenu z Ústeckého kraje, která se v Třebíči vloupala do tří domů vypátrali a dopadli policisté vypátrají ještě v den vloupání. Po noční krádeži byla žena unavená a při zpáteční cestě si udělala přestávku, o její probuzení se postarali třebíčští kriminalisté. Hrozí jí až tříletý pobyt za mřížemi.

„V pondělí 17. ledna přijali policisté na tísňové lince v ranních hodinách postupně tři oznámení, která se týkala vloupání do rodinných domů na různých místech města. Na základě šetření se jim postupně podařilo dostat na stopu podezřelé ženy, po které pátrali. Úspěch se dostavil velmi brzy. Ještě dopoledne nalezli třebíčští kriminalisté v obci na Jihlavsku zaparkované auto, ve kterém podezřelá žena odpočívala. Policisté ji zadrželi a zajistili část odcizených věcí a předměty, u kterých vzniklo podezření, že byly použity při trestné činnosti. Jednalo se o šroubovák a další speciálně upravené nářadí,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Zadrženou ženu odvezli kriminalisté na policejní oddělení a na základě shromážděných důkazů jí sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání tří trestných činů. „Sedmačtyřicetiletá žena je podezřelá ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ doplnil Jaromír Brychta, vedoucí obvodního oddělení.
Obviněná žena byla za majetkovou trestnou činnost v minulosti už opakovaně soudně trestána. Tresty si odpykala i ve věznici, z výkonu trestu odnětí svobody byla propuštěna vloni na jaře.
„V noci z neděle 16. na pondělí 17. ledna se v Třebíči postupně vloupala do tří náhodných rodinných domů, kde v tu dobu spali jejich obyvatelé. Když se dostala do objektu, odcizila věci jako peněženky, batoh či tašku, poté z domu odešla a pokračovala dál. Okradení lidé přišli zároveň o finanční hotovost, doklady a platební karty. Po posledním vloupání z města odjela a následně ji vypátrali na Jihlavsku kriminalisté.
Krádeží byla způsobena celková škoda za bezmála dvacet tisíc korun. Část věcí žena po krádeži vyhodila, další po dopadení vydala a policisté je tak mohli vrátit majitelům zpět,“ uzavřela Jana Kroutilová s tím, že byla žena po provedení všech nezbytných úkonů ze zadržení propuštěna. Případy policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  • Facebook
  • Twitter