Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zloděje z Balkánu policisté zadrželi a soud je na tři roky vyhostil

/
/
/
264 ZobrazeníVelmi rychle byli za trestný čin potrestáni dva cizinci ve věku třiatřicet a pětatřicet let, kteří o uplynulém víkendu na dálničním odpočivadle kradli finanční hotovost. Poškození přišli bezmála o dvě stě tisíc korun. Policisté sdělili oběma cizincům ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu a od soudu odešli s podmíněným trestem odnětí svobody a vyhoštěním.

„Ke krádeži došlo v neděli 16. července v prostoru odpočívadla na 89. kilometru dálnice D1. V časných ranních hodinách cizinci zastavili na odpočívadle a po předchozí vzájemné domluvě si vytipovali jedno ze zaparkovaných aut, ze kterého odcizili finanční hotovost. K samotné krádeži došlo tak, že starší z mužů zabavil osádku z vytipovaného vozu, která stála venku, a mladší muž v nestřeženém okamžiku otevřel dveře a z místa mezi předními sedadly odcizil příruční tašku. Z ní vzal peníze a tašku při odchodu ke svému vozu opodál odhodil. Poté i se svým komplicem společně odjeli,“ popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová.


Po oznámení události na místo vyjeli policisté z dálničního oddělení Velký Beranov a provedli šetření. „Podařilo se jim velmi rychle zjistit popis pachatelů, vytěžit kamerové záznamy a zjistit typ a značku vozidla, se kterým odjeli. Okamžitě předali informace policistům v krajích, kam vozidlo směřovalo. Spolupracovali s kolegy ve Středočeském a Ústeckém kraji. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a vozidlo i s osádkou se podařilo zastavit policistům z dálničního oddělení Řehlovice. Policisté podezřelé muže zadrželi a jejich další cesta směřovala zpátky na Vysočinu. Odcizenou finanční hotovost policisté u cizinců zajistili a bude se tak moct vrátit zpět poškozeným,“ dodala tisková mluvčí.

Případ si převzali pelhřimovští kriminalisté. Policejní komisař na základě shromážděných důkazů sdělil cizincům ze země Balkánského poloostrova podezření z přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství a zprávu o výsledku předložili státnímu zastupitelství. „Státní zástupce podal návrh na potrestání cizinců. Soudem jim byl uložen trest odnětí svobody v délce jednoho roku s podmíněným odkladem se zkušební dobou jednoho a půl roku a tříletým vyhoštěním z České republiky,“ uzavřel Michaele Lébrová.

  • Facebook
  • Twitter