Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotografie Simony Pivkové vystavené v novoměstské nemocnici nutí ke kladení otázek a hledání odpovědí

/
/
/
385 ZobrazeníKolekce fotografií absolventky novoměstského gymnázia Simony Pivkové je nejnovější výstavou ve foyer pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Nové Město na Moravě. Její maturitní práce, nazvaná výstižně Strasti života, představuje nejrůznější druhy utrpení, které se mohou prolínat životy každého z nás.

Devět fotografií doprovází stejný počet textů. Každý z nich je nazvaný jedním slovem, které jednotlivé fotografie nejvíce vystihuje. Od Nevinnosti v podobě bezstarostného děvčátka se šťastným úsměvem na tváři až po Opuštění připomínající podzim života a osamění. Myšlenkové pochody studentky jsou vyjádřeny písmeny i obrazy. Nutí k zamyšlení, k pokládání dalších otázek a hledání nových odpovědí.
Unikátní fotografie Simony Pivkové doplňuje soubor historických snímků zaměřených na dárcovství krve a na práci členů Českého červeného kříže nejen na Novoměstsku.

  • Facebook
  • Twitter