Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zlatý vrchol sezony havlíčkobrodských Hrochů

/
/
/
1142 ZobrazeníNepříliš úspěšně se vyvíjející sezonu zakončili žáci softbalových Hrochů na poslední chvíli v Kunovicích v titul mistrů republiky. Přidali tak do hroší pokladnice už padesáté první zlato v historii klubu.

„Tým žáků má za sebou mimořádně dlouhou a náročnou sezonu, ve které odehrál přes čtyřicet zápasů a jen ve dvou případech odešel poražený. Při cestě za titulem dokázali naši mladí hráči zvítězit i ve dvou mezinárodních turnajích. Na jaře vyhráli v Praze prestižní Memoriál Mika Stapletona a prvenství si v létě přivezli i z chorvatského Záhřebu. V žákovské lize zvítězili v jarní části ve své divizi a v září si zajistili postup na republikový šampionát výhrou hned v prvním kvalifikačním turnaji,“ rekapituloval úspěchy a postup na turnaj, kam postoupilo osm nejlepších týmů z původních dvaceti čtyř, Dušan Šnelly z havlíčkobrodského klubu.

Mistrovství republiky rozehráli Hroši v pátek dopoledne zápasy v základních skupinách, a přestože se rozjížděli trochu pomaleji, tři výhry jim zajistily postup do čtvrtfinále. „V něm po výborném výkonu v útoku podpořeném tříbodovým homerunem Štěpána Sychry porazili v sobotu odpoledne Pigs Trhové Sviny 10:0. V nedělním semifinále po pro změnu bezchybné hře v obraně přehráli Joudrs Praha 2:0 a postoupili do finále,“ dodal Dušan Šnelly.
Finálovým soupeřem Hrochů byli hráči Beavers Chomutov. Na finále dorazil početný fanklub obou soupeřů a v bouřlivé atmosféře Hroši zahájili mohutnou ofenzivou hned v prvním útoku. „Po odpalech Ondřeje Zborovského a Matěje Sychry šli do vedení 2:0. Když v polovině zápasu zvýšil svým třetím homerunem na mistrovství Štěpán Sychra na 3:0, zdálo se, že si v klidu dojdeme pro titul. Chomutov se ale dokázal vrátit do zápasu. V předposlední směně snížil na 3:1 a my jsme reagovali střídáním nadhazovačů. Tomáše Jermla nahradil Jiří Kotlas, přesto Chomutovští v poslední směně dotáhli na 3:2 a obsadili mety dalšími běžci,“ uzavřel Dušan Šnelly. Hroši jim ale srovnat nedovolili a dokázali zahrát poslední a nejtěžší aut v sezóně. Po šestiletém čekání vybojovali žákovský titul pro Havlíčkův Brod. Štěpán Sychra byl navíc při závěrečném ceremoniálu vyhlášen nejlepším pálkařem mistrovství.

Trenéři Hrochů Havlíčkův Brod, archiv klubu


Sestava Hroši Havlíčkův Brod
Tomáš Jerml, Jiří Kotlas, Štěpán Sychra, Barbora Houdková, Tadeáš Tůma, Ondřej Zborovský, David Wasserbauer, Vít Vašíček, Matěj Sychra, Matouš Korejtko, Tadeáš Maťko, Šimon Košmider
Trenéři: Dušan Šnelly, Luboš Bukáček, Jiří Kotlas st.

  • Facebook
  • Twitter