Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kolem násilné smrti ženy ve Žďáře nad Sázavou se šíří nepravdy, tvrdí policie

/
/
/
1030 ZobrazeníV úterý 4. června oznámil svědek v ranních hodinách na linku tísňového volání nález mrtvé ženy v objektu nelegální herny ve Žďáru nad Sázavou. Policisté po prvotním ohledání těla konstatovali, že třiapadesátiletá žena zemřela násilnou smrtí.

„Krajští kriminalisté z odboru obecné kriminality ve spolupráci se svými žďárskými kolegy po celý den důkladně ohledávali místo činu a jeho širší okolí a zajišťovali upotřebitelné stopy. K určení přesné příčiny a doby úmrtí byly nařízena soudní pitva. Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání zločinu vraždy. Po pachateli vraždy intenzívně pátráme,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že s ohledem na skutečnost, že prověřování je na samém počátku, nelze k němu v současné době poskytnout žádné podrobnější informace.

V souvislosti s tímto případem se na sociálních sítích i v samotném městě šíří podle vyjádření policistů nepravdivé informace o tom, že ve Žďáru nad Sázavou došlo v uplynulých dnech k několika násilným trestným činům, při kterých měly být usmrceny další ženy.

„Tato informace se nezakládá na pravdě, a proto se obracíme se žádostí na veřejnost, aby se lidé vyvarovali zbytečnému šíření nepravdivých zpráv. Pokud skutečně dojde v nějakém místě k nějaké události, která se dotýká bezpečí občanů, policie se k ní vždy v mezích zákona vyjadřuje a přijímá adekvátní opatření,“ dodal tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter