Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žena s nožem odmítala ve Žďáře vystoupit z vlaku, zasáhnout museli policisté

/
/
/
639 ZobrazeníV sobotu 20. června odpoledne po půl čtvrté zasahovali policisté z obvodního oddělení ve Žďáře nad Sázavou na vlakovém nádraží, kde žena s nožem odmítala vystoupit z vlaku.

„Po příjezdu policistů na nádraží se v prázdném kupé odstavené vlakové soupravy nacházela žena, která držela v ruce nůž a odmítala vagón opustit, a to i přes opakované výzvy pracovníka nádraží. Policisté ji vyzvali, aby vystoupila, ona ale na jejich výzvy nereagovala. K zasahujícím policistům se snažila přiblížit a zaútočit na ně s nožem v ruce. Policisté použili donucovací prostředky – hrozbu namířenou střelnou zbraní. Vzhledem k tomu, že žena nereagovala a stále postupovala s nožem v ruce proti zasahujícím policistům, kteří se tak ocitli v bezprostředním ohrožení zdraví a života, jeden z policistů použil služební zbraň. Poté policista využil okamžiku překvapení a za použití hmatů a chvatů ženu zajistil,“ popsala událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Žena při zákroku utrpěla zranění, na místě ji nejdříve ošetřili policisté a následně přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby. „Vzhledem k ženině špatnému psychickému stavu, ji záchranáři za asistence policistů převezli nejdříve na ošetření do zdravotnického zařízení a poté do psychiatrické nemocnice v Jihlavě, kde zůstala hospitalizovaná. Dalším šetřením policisté zjistili, že se jedná o čtyřiadvacetiletou ženu s trvalým pobytem v severních Čechách,“ dodala tisková mluvčí.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a trestného činu nebezpečného vyhrožování. Případem se zabývají kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Žďár nad Sázavou.

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina
oddělení tisku a prevence
mjr. JUDr. Dana Čírtková
vedoucí oddělení – tisková mluvčí
tel: 974 261 207
mobil: 725 375 094
e-mail: dana.cirtkova@pcr.cz

  • Facebook
  • Twitter