Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zdravotní klaun slaví 20 let smíchu, v pondělí dorazí do havlíčkobrodské nemocnice

/
/
/
864 ZobrazeníV pondělí 29. listopadu dorazí v 10.30 na dětské oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod Zdravotní klaun, se který nemocnice dlouhodobě spolupracuje a který přinesl úsměvy na stovky tváří dětských pacientů při hospitalizaci i zdravotníků.

Zdravotní klaun slaví dvacet let smíchu
Psal se rok 1998, když americký vizionář, herec, klaun a muzikant Gary Alven Edwards začal dětem v českých nemocnicích přinášet radost. A nebylo to vůbec jednoduché. Své návštěvy financoval první tři roky zcela na vlastní náklady. V roce 2001 nakonec oficiálně založil občanského sdružení Zdravotní klaun. Dnes, téměř na den přesně o dvacet let později, působí v České republice 86 profesionálních Zdravotních klaunů, kteří pravidelně navštěvují 63 nemocnic, osm domovů pro seniory a jeden hospic.

Dvacet minut smíchu za dvacet let spolupráce
Do terénu vyjede sedm týmů s cílem navštívit všechny nemocnice ve svém regionu. Klaunské vizity tentokrát nebudou ani tak pro malé pacienty, jako pro ty, bez kterých by Zdravotní klaun zkrátka nebyl. Primáři, primářky, lékaři, lékařky, sestřičky vrchní i staniční, veškerý zdravotnický personál. Těm patří to největší díky.

Ambice klaunů jsou jako vždy nedozírné – během jednoho dne, konkrétně tedy v pondělí 29. listopadu, chtějí navštívit své „kolegy“ v celkem 59 nemocnicích a zdravotnických zařízeních. V každém z nich chtějí rozdat alespoň 20 minut smíchu, přinést radost, poděkovat a zejména povzbudit personál v době, která není pro nikoho jednoduchá. Psychický podpora a úsměv na rtech je důležitější více než když dříve a přesně to je ten pravý úkol, pro nás, klauny.

  • Facebook
  • Twitter