Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žďárští policisté o víkendu řešili dva řidiče, jednoho kvůli alkoholu, druhý jim ujížděl

/
/
/
151 ZobrazeníV sobotu 5. srpna po deváté hodině dopoledne chtěli policisté zastavit osobní auto Citroën, které jelo kolem Samotína u Poděšína na Žďársku a nebyly na něm umístěny registrační značky. Řidič na výzvy k zastavení nereagoval a začal hlídce ujíždět.

„S vozidlem odbočil na lesní cestu v katastru Janovic u Polné, vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou a vyjel mimo komunikaci a narazil do porostu jehličnatých stromů. Nikdo se při události nezranil. Policisté zjistili, že sedmačtyřicetiletý řidič má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,42 promile alkoholu. Hodnotu ještě vyšší vykázala opakovaná dechová zkouška. Zakázali mu pokračovat v další jízdě. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě přes 30 tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ popsala první událost policejní mluvčí Michaela Lébrová.

K druhé události došlo v neděli 6. srpna krátce po deváté hodině dopoledne, kdy zastavili policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí v ulici K Novému nádraží osobní auto Opel. „Policisté zjistili u sedmadvacetiletého řidiče dechovou zkouškou hodnotu 1,89 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Michala Lébrová s tím, že oba případy policisté prověřují.

Úvodní foto: Havárie ujíždějícího muže u Janovic nedaleko Polné na Jihlavsku, archiv Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter