Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žďárští policisté dopadli pachatele poplašné zprávy

/
/
/
732 ZobrazeníTřiatřicetiletý muž byl pod vlivem alkoholu a skončil na protialkoholní záchytné stanici. Ještě před tím ale stačil zatelefonovat na linku tísňového volání 158 a uvést, že na vlakovém nádraží ve Žďáru nad Sázavou je bomba.

Případ se stal ve středu 15. ledna krátce před šestou hodinou večer, kdy policisté přijali na integrovaném operačním středisku prostřednictvím tísňové linky oznámení od muže, který uvedl, že na vlakovém nádraží ve Žďáru nad Sázavou se nachází bomba.

„Muž uvedl, že ji tam umístila jiná osoba. Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídky, a to včetně policejních kynologů se služebními psy. Do akce se zapojili také městští strážníci. Prostory nádraží a blízké okolí policisté uzavřeli a evakuovali kolem čtyřiceti osob. Začali neprodleně provádět důkladnou kontrolu, na základě které vyloučili přítomnost výbušného systému. Muže podezřelého z volání zadrželi policisté v blízkosti nádraží a vykazoval známky opilosti. To také potvrdila dechová zkouška. Nadýchal 2,8 promile alkoholu a policisté ho eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ popsala událost policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Na základě shromážděných důkazů žďárští policisté sdělili třiatřicetiletému muži ze Žďárska podezření ze spáchání dvou trestných činů, přečinu šíření poplašné zprávy a přečinu křivého obvinění. „Za uvedenou trestnou činnost lze uložit až tříletý trest odnětí svobody. Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení,“ dodala policejní mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter