Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žďárský DEL posiluje tým o desítky nových zaměstnanců, meziročně zvýšil obrat o čtvrtinu

/
/
/
2143 ZobrazeníInženýrská společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou vykázala za rok 2018 celkový obrat ve výši 848 milionů korun. Ten se oproti předchozímu roku zvýšil z 685 milionů korun o 24 %, tedy téměř o čtvrtinu. Společnost plánuje rozšířit své kapacity o moderní výrobní halu s vývojovým i administrativním centrem.

Už letos začala posilovat tým o zhruba 30 nových pracovníků, zejména na technických a výrobních pozicích. Ti se budou podílet třeba i na výrobě originálních nabíjecích stanic pro elektromobily.

Současné výrobní kapacity už nestačí
Žďárský DEL zabývající se průmyslovou automatizací a dodávkami komplexních technologických celků navýšil v loňském roce svůj obrat na bezmála 850 milionů korun a nadále roste. Jako první tuzemská firma vyvinula a letos uvedla na trh nabíjecí stanice pro elektromobily a pro příští rok plánuje další expanzi. „Vzhledem k tempu našeho růstu a novým projektům už stávající prostory našeho závodu nedostačují. Chystáme se tedy rozšiřovat jak naše výrobní kapacity, tak i tým pracovníků. Chceme mít nejenom ve Žďáře další odborníky z řad programátorů, konstruktérů a technologů, ale třeba i strojních zámečníků nebo elektrikářů,“ vyjmenovává Jiří Kabelka, předseda představenstva společnosti DEL.

Automatizace, elektromobilita i atomová energie
DEL dlouhodobě realizuje řadu zakázek v oblasti automatizace a inženýringu v automobilovém průmyslu, energetice či lehkém i těžkém strojírenství. Mezi ně patří robotická pracoviště pro kontrolu automobilových součástek, pracoviště pro svařování a laserové čištění svárů, ale i projekty z oblasti vědy a výzkumu. DEL spolupracuje na mezinárodních projektech týkajících se atomové energie, jako je projekt JHR (Julius Horovitz Reactor) a s ním související projekt ITER (termonukleární experimentální reaktor). „Jedná se o jedny z nejrozsáhlejších vědeckých projektů na světě, které jsou srovnatelné třeba s Mezinárodní vesmírnou stanicí. Výzkum v této oblasti směřuje ke snaze zajistit lidstvu nový čistý zdroj energie. Do projektu JHR dodává DEL elektrické vybavení pro speciální manipulační zařízení, které přepravuje materiály či palivo testované v reaktoru,“ doplňuje Jiří Kabelka. Relativně čerstvou novinkou pak je podle něj také vlastní vývoj a výroba nabíjecích stanic pro elektromobily.

Propagátoři principů Průmyslu 4.0
Ždárský DEL patří mezi zakládající členy Národního centra Průmyslu 4.0 (NCP 4.0), které podporuje zavádění moderních výrobních postupů v menších a středních průmyslových podnicích. Ty spočívají v analýze velkých objemů dat, automatizaci a využití chytrých výpočetních systémů do úrovně umělé inteligence, které zefektivní výrobu. „Po celém světě dodáváme plně automatizovaná řešení, jako jsou kompletní výrobní linky. Fungují jako internet věcí, kde mezi sebou jednotlivé stroje komunikují. Šetří čas, zlevňují diagnostiku procesů a tím i výrobu. Firmy díky nim mohou dodávat své produkty rychleji a v různých modifikacích,“ vysvětluje nový předseda představenstva NCP 4.0 Jiří Kabelka základní principy, na nichž stojí Průmysl 4.0.

  • Facebook
  • Twitter