Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Základní vybavení myslivců a k čemu slouží

/
/
/
950 ZobrazeníBýt myslivcem je snem mnoha kluků, kteří milují přírodu a v lese se odmala pohybují snáze než ve městě. Ne každému se ale tento sen splní. Jaké to je být myslivcem, v čem jeho práce spočívá a jaké vybavení s sebou nosí?

Kdo je vlastně myslivec?

Myslivec je jedinec, který se stará o zvěř a myslivecká zařízení. K tomu, aby se člověk mohl stát myslivcem, musí úspěšně absolvovat zkoušku z myslivosti. Chce-li mít oprávnění k lovu, musí také složit zkoušky pro získání zbrojního průkazu. Myslivosti se může jedinec věnovat ve volném čase, ale může to být i jeho povoláním. Často je za myslivce považován také lesník, ale jeho hlavní náplní je péče o les. Někdy samozřejmě můžeme narazit na lesníka, co je současně i myslivcem, ale není to pravidlem.

Termovize pro sledování zvěře ve dne v noci

Pro lepší přehled o pohybu zvěře používají myslivci termovizi. Termovizní kamera totiž pracuje s infračerveným zářením, takže se s ní dá snadno pracovat i ve dne, například při trasování a pozorování zvěře. S pomocí termovizní kamery je totiž možné sledovat zvěř i na dlouhé vzdálenosti.

Přehled o situaci v aktuálním čase díky propracovaným fotopastem

Když se na území lesa vyskytují ohrožená zvířata, která je nutné sledovat, přijdou vhod také fotopasti. S pomocí fotopasti se dá snadno sledovat pohyb zvěře, ale mnohdy zachytí také pytláka v revíru. Fotopasti se 4G modulem ihned po pořízení snímku odešlou majiteli na telefon MMS zprávu, takže má přehled o daném místě i situaci v aktuálním čase.

Není dalekohled jako dalekohled

Myslivci využívají také speciální myslivecké dalekohledy. V čem se takový dalekohled liší od toho obyčejného? Pozorovateli nabízí jasný a ostrý obraz i při zhoršených podmínkách. Rovněž je odolnější vůči otřesům a zpravidla bývá také voděodolný a prachuvzdorný. Myslivec totiž v terénu potřebuje spolehlivý dalekohled, který bude skvěle sloužit za všech okolností.

Hlavně nebýt spatřen při lovu a sledování zvěře

Jistě víte, proč myslivecká uniforma vypadá, jak vypadá. V lese musí být myslivec nenápadný a co nejvíce splynout s okolním prostředím. Je-li na lovu nebo pozoruje zvěř, často jej spatříme v maskáčích, tedy v případě, že si jej v lesním porostu při čekání na zvěř vůbec všimneme. Součástí výbavy každého myslivce jsou tedy kromě mysliveckého stejnokroje také nejrůznější bundy, trička, mikiny, kalhoty a další druhy oděvů s potiskem maskáčů. Jedním z pravidel myslivosti je nebýt spatřen v lese při pozorování zvěře či při jejím lovu. Zhatilo by to totiž mnohdy hodinové úsilí.

Cítíte se při pobytu v lese jako ryba ve vodě? Myslivcem se můžete stát v jakémkoliv věku. Pokud vás pobyt v lese a péče o zvěř láká, neváhejte a přihlaste se do speciálního kurzu pro myslivce. Následně si totiž budete moci pořídit veškeré nezbytné vybavení pro myslivce, s nímž je radost manipulovat.

Zdroj foto: PRESSLAB / Shutterstock.com

  • Facebook
  • Twitter