Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Základní škola Seifertova v Jihlavě oslaví o víkendu padesátiny

/
/
/
431 ZobrazeníZákladní škola Seifertova v Jihlavě slaví 50 let od svého založení. Na sobotu 22. října si proto pro žáky, absolventy, rodiče, kolegy i zájemce z řad široké veřejnosti připravilo její vedení program včetně prohlídky školy.

Chybět nebude taneční, hudební a divadelní vystoupení žáků nebo ukázky Jak se učilo před padesáti lety a Moderní výuka v 21. století. „Myslím, že zejména starší absolventi školy zaznamenají výraznou proměnu v interiérech a zaujme je i nový sportovní areál. Budou si moci popovídat s učiteli, zavzpomínat a vyfotit se v připraveném fotokoutku. Domů si pak od nás odnesou krásnou retro vzpomínku v podobě umělecky vyvedené pohlednice,“ nalákal na den otevřených dveří ředitel školy Zdeněk Wohlhöfner s tím, že po celý den bude ve škole otevřena kavárnička s malým občerstvením.

Zdeněk Wohlhöfner nastoupil do funkce ředitele Základní školy Seifertova před deseti lety a navázal na práci své předchůdkyně Stanislavy Prokešové, které dělal několik let zástupce. „Právě Stanislava Prokešová se zasloužila o modernizaci školy jak samotné budovy, tak i vzdělávání žáků. V posledních letech se navíc díky našemu zřizovateli – statutárnímu městu Jihlava – podařilo opravdu hodně věcí. Máme už zmíněný nový sportovní areál, počítačové učebny, hernu školní družiny, nový design interiéru i moderní webové stránky. Zrekonstruovali jsme také školní kuchyni, odhlučnili chodby a zajistili parkování pro zaměstnance,“ vyjmenoval Zdeněk Wohlhöfner.

Sportoviště u ZŠ Seifertova v Jihlavě

Stejně jako ostatní základní školy v Jihlavě, také ZŠ Seifertova musela ustát náročné období v době pandemie. „Moderní technologie naštěstí umožnily poměrně kvalitní on-line vzdělávání. Na druhou stranu se ale ukázalo, že prezenční výuka a osobnost učitele jsou nenahraditelné a dodnes u dětí upevňujeme sociální vazby a ztracené návyky,“ přiznal ředitel.

Škola si zvládla poradit i s příchodem třiceti žáků z Ukrajiny. Zajistila pro ně dvě hodiny výuky českého jazyka denně, aby se co nejrychleji zapojili do běžné života ve škole. „Přestože jsme s cizinci pracovali už dříve, byl to pro nás na jaře poměrně velký skok. Naštěstí ale máme většinou hodné a snaživé děti a jejich rodiče si možností, které nabízíme, váží,“ podotkl.

Do budoucna by chtěl Zdeněk Wohlhönfer pokračovat ve zvyšování komfortu dopravy žáků ke škole a v plánu má i vybudování venkovní učebny.

Základní školu Seifertova aktuálně navštěvuje 925 žáků, o které se stará 75 učitelů a 24 provozních zaměstnanců. V každém ročníku je jedna sportovní třída zaměřená na lední hokej, moderní gymnastiku a synchronizované bruslení.

  • Facebook
  • Twitter