Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žáci v rámci Mediální výchovy navštívili primátorku

/
/
/
479 ZobrazeníNa jihlavskou radnici přišli budoucí novináři, publicisté či reportéři vyzpovídat primátorku města Karolínu Koubovou. Žáky, kteří navštěvují volitelný předmět Mediální výchova na ZŠ Seifertova, primátorka seznámila se svou prací a provedla je po části historické budovy radnice.

„Žáci ocenili především vstřícnost a přirozenost paní primátorky; líbila se jim též skoro turistická prohlídka budovy magistrátu včetně černé kuchyně a kanceláře, to vše s primátorčiným osobním výkladem,“ sdělil vyučující předmětu Jan Spěváček.

V předmětu Mediální výchova se žáci zaměřují především na porozumění médiím od tradičních psaných po soudobé digitální a internetová média. Učí se vnímat a interpretovat druhy sdělení, zároveň vyvíjet vlastní kulturu mluveného a psaného projevu.

Žáci ze ZŠ Seifertova se s primátorkou sejdou opět v prvním pololetí dalšího školního roku. „Pan učitel se při setkání zmínil, že jeho kolegyně ve škole vede miniparlament pro žáky prvního stupně. Domluvili jsme se, že by bylo skvělé naplánovat setkání i pro ně,“ doplnila primátorka.

Dotazy pro primátorku:

Otázka žákyně N. K.: Paní primátorko, jaký byl Váš názor na naši žádost o pozvání?

Odpověď primátorky: Já jsem měla velkou radost, protože si myslím, že když se mladí lidé chtějí ptát, tak se jim musí dát prostor.

Otázka žáka P. P.: Paní primátorko, jakou byste chtěla dělat práci, kdybyste nebyla primátorkou?

Odpověď primátorky: Cirkusačkou.

Otázka žákyně S. Š.: Paní primátorko, jaký je váš názor na dětská hřiště v Jihlavě?

Odpověď primátorky: Jsem ráda, že jsou po Jihlavě rozmístěná dětská hřiště, ale jelikož mám dvě malé děti, tak bych uvítala více dětských hřišť pro nejmenší.

  • Facebook
  • Twitter