Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Z reklamních bannerů udělali v Humpolci termotašky na nápoje

/
/
/
506 ZobrazeníBývaly to reklamní plachty, teď slouží jako termotašky na pivo. Vejde se do nich šest lahví nebo pětilitrový soudek piva, izolace ho udrží chladné i v horkých letních dnech. S novým využitím starých billboardů přišel Rodinný pivovar Bernard v Humpolci.

„Po odstranění billboardů jsme viděli tu hromadu materiálu a bylo nám líto, že by měl skončit bez dalšího využití v odpadu. Kolegyně přišla s nápadem ušít z něj termotašky. Našli jsme firmu, která je schopna houževnatou plachtu zpracovat, a tašky jsou na světě,“ popsal vznik tašek manažer nákupu pivovaru Lukáš Zavadil.

„Neexistují dva stejné kusy, žádný motiv se neopakuje, skutečně se stříhalo z použitých plachet billboardů. Na některých taškách jsou vidět i drobné oděrky, ke kterým bannery za dobu použití přišly,“ pokračuje Lukáš Zavadil. Tašek vzniklo několik stovek, pivovar je nabízí ve svých značkových prodejnách a v e-shopu. Pohodlné přenášení termotašky i s obsahem umožňuje široký popruh přes rameno.

Karton poslouží dvakrát
Znovupoužití starých billboardů není v pivovaru jediným nápadem tohoto druhu. Nové uplatnění tu mají třeba i použité kartony. Nadrcené ve skartovači slouží jako ideální výplň krabic, ve kterých odchází zboží z pivovarského e-shopu. „Papírová vata z nadrcených kartonů z velké části nahrazuje bublinkové fólie nebo jiný umělý výplňový materiál. Dali jsme věcem, které by mohly skončit v odpadu, nové využití. A šetříme životní prostředí, peníze i skladovací prostory,“ říká Žaneta Halamíčková z e-shopu. 

Do PET lahví ne
Šetrný přístup k životnímu prostředí patří k Rodinnému pivovaru Bernard po celou dobu jeho existence. Pivovar nikdy nezačal stáčet pivo do PET lahví ani do nevratných hliníkových plechovek. „Doprava surovin a výroba hliníku jsou tak energeticky náročné, nemluvě o ekologických dopadech, že jsme se rozhodli tento způsob nevyužívat. Naopak dlouhodobě podporujeme vznik systému vratných zálohovaných petek a plechovek,“ říká spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard. Rodinný pivovar Bernard je členem aktivity Zálohujme.cz.

Svůj postoj k balení piva do PET lahví vyjádřil pivovar už v roce 2012 mimo jiné v kampani Svět se zbláznil. Držte se… dvojicí billboardů Dnes z PETky, zítra z tašky a Doba plastová.

  • Facebook
  • Twitter