Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Místo peněz za kryptoměnu přišel o sto tisíc korun

/
/
/
218 ZobrazeníŽďárští kriminalisté vyšetřují v současnosti případ internetového podvodu. Dosud neznámý pachatel kontaktoval muže ze Žďárska a nabídl mu odkup kryptoměny, kterou má muž uloženou na svém virtuálním účtu. Nakonec ale muž vlastní chybou přišel o sto tisíc korun.

Pachatel nabídl okradenému za kryptoměnu podle informací policistů poměrně lákavou nabídku, se kterou muž souhlasil. „Poté se znovu telefonicky ozval neznámý pachatel s podrobnými instrukcemi, jak transakci uskutečnit. Podvodník instruoval muže, aby si instaloval do svého mobilního telefonu a svého stolního počítače aplikaci Anydesk, která slouží ke vzdálenému přístupu. Následně z něho postupně vylákal kvůli asistenci při převodu kryptoměny na české koruny osobní údaje, údaje z platební karty a vyzval ho k přihlášení do internetového bankovnictví. Muž poté komunikoval o převodech peněz a postupně v dobré víře, že prodává svoji kryptoměnu, potvrzoval karetní platby. Nakonec zjistil, že bez jeho vědomí mu z jeho bankovního účtu odešla částka přesahující 100 000 korun a žádná platba za údajný prodej kryptoměny mu nepřišla,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté v podobných případech varují, aby byli lidé opatrní, pokud je osloví kdokoliv s lákavou nabídkou.
„Chcete-li investovat do akcií, investičních fondů nebo kryptoměn, případně s těmito akciemi a kryptoměnou dále obchodovat, obracejte se vždy na renomované a důvěryhodné finanční instituce. Nikdy nic neodsouhlasujte pod nátlakem. Neinstalujte si do svých telefonů či počítačů žádné programy pro vzdálený přístup. Jestliže se tak již stane, nepřihlašujte se do svého internetového bankovnictví, protože tím umožníte podvodníkovi přístup k vašim heslům. Ostražitost by neměla chybět ani při neodůvodněném podezřele rychle rostoucím zisku,“ doplňuje Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter