Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Z Havlíčkova Brodu kousek do světa

/
/
/
4491 ZobrazeníV Havlíčkově Brodě na 29. podzimním knižním veletrhu byla v sobotu 12. října ve stánku Tiskárny Havlíčkův Brod pokřtěna kniha Z Havlíčkova Brodu kousek do světa.

Knihu o hokeji vydal a zároveň je i autorem zaměstnanec tiskáren Ladislav Krov, tiskař a dlouholetý hokejový fanoušek, který na knize pracoval s podporou mladého spisovatele Richarda Wagnera dva roky. „Už několik autorů se věnovalo historii ledního hokeje v pětadvacetitisícovém městě v srdci republiky, ale až doposud se nikdo neodhodlal zmapovat osudy všech hráčů, kteří se zasloužili o některý z významných úspěchů. Tato publikace slouží jako poklona všem, kteří dosáhli vrcholu, o kterém sní nejeden malý hokejista,“ napsali autoři knihy. Čtenář se v knize seznámí s historií prvního bruslařského klubu, který vznikl v roce 1909. První záznam oficiálního zápasu odehraném na zamrzlém rybníku Hastrman pochází z počátku února 1914, kdy byl v Hlasech z Posázaví otištěn článek, že německobrodský kroužek bruslařů porazil sousední Jihlavu 10:0. Po hokejové sezóně 1945-1946 došlo k výrazným změnám. Pan Láďa Zadina prosadil, aby se hokej přesunul z rybníka Hastrman na neupravený plácek v Kotlině. O postupné proměně plácku na zimní stadion, by se dala napsat samotná kniha. Určitě je hodně pamětníků, kteří si vzpomenou kolik let byla poblíž Kotliny „uskladněna konstrukce“ na zastřešení zimního stadionu a kolikrát tuto konstrukci brigádníci natírali, aby rez nebyl rychlejší než se uskuteční zastřešení.

„Kniha je o rodácích z Havlíčkova Brodu a úspěších, které dosáhli mimo Brod – mistrovství světa, Stanley cup a podobně. Kniha představuje mimo jiných úspěchy bratrů Jaroslava a Jiřího Holíkových nebo Josefa Vašíčka, “ uvedl Ladislav Krov. Knihu pokřtili autoři, ředitelka Tiskáren Havlíčkův Brod Ludmila Dočkalová, starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl, Jaroslav Benák a Milan Chalupa. Kniha vyšla v nákladu 1000 výtisků a lze ji zakoupit v Havlíčkově Brodě na dvou místech. V Knihkupectví Petrkov na Havlíčkově náměstí a v Kotlině na zimním stadionu.

Napsal Jaroslav Benák, který nemá nic společného s hokejem

  • Facebook
  • Twitter