Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Z bývalého rabinátu by mohla být galerie třebíčských malířů

/
/
/
932 ZobrazeníMístostarosta Miloš Hrůza vstoupil za město Třebíč do jednání se zástupci brněnské diecéze Církve československé husitské. Ta nabídla městu budovu bývalého rabinátu v ulici Tiché náměstí čp. 4 naproti Přední synagoze.

„Zástupci církve nabídli městu tuto budovu k možnému využití. Pokud dojde ke vzájemné dohodě, zvážíme varianty, jak by se prostor rabinátu dal využít,“ přiblížil jednání místostarosta Miloš Hrůza. „Naší představou je zde zřídit stálou expozici malířů Ladislava Nováka, Josefa Kremláčka a Vlastimila Tomana. Jedná se o místní malíře, kteří zde dosud nemají žádnou stálou výstavu,“ doplnil možnost využití prostor Hrůza.

Pokud to prostory rabinátu dovolí, je možné, že zde vznikne i knihovna s publikacemi památek UNESCO. Vše je ale zatím předmětem jednání mezi městem a církví. Jisté však je, že město Třebíč hledá vhodné prostory pro stálé expozice jmenovaných malířů a budova bývalého rabinátu by se k tomuto účelu hodila.

  • Facebook
  • Twitter