Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Z bývalého azylového domu v Jihlavě centrum s ambulantními sociálními službami

/
/
/
384 ZobrazeníPráce na Nízkoprahovém denním centru a Noclehárně v Čajkovského ulici v Jihlavě by měly začít už v květnu. Lidé bez domova tam budou moci přespat, najíst se nebo se umýt.

Z bývalého azylového domu v Čajkovského ulici vznikne Nízkoprahové denní centrum a Noclehárna. Práce na přestavbě začnou už v květnu a trvat by měly do poloviny příštího roku. Starou budovu čeká kompletní rekonstrukce, nové budou pokoje i sociální zázemí. Azylový dům pro muže je z ulice Čajkovského přestěhován do Mlýnské ulice.

Nízkoprahové denní centrum a Noclehárna nabídnou lidem bez domova zázemí k zajištění základních životních potřeb. „Budou tam moci přespat, umýt se, najíst se nebo si prostě jenom odpočinout. Zároveň tam najdou odbornou pomoc a podporu směřující k řešení jejich životní situace,“ uvedl David Chlupáček ze Střediska křesťanské pomoci v Jihlavě. Na rekonstrukci starého domu se podařilo sehnat dotace. Oprava vyjde na 18,5 milionu korun bez DPH.

Nové centrum bude nabízet klientům služby pouze ambulantně, na rozdíl od azylového domu, který funguje jako pobytová sociální služba s dlouhodobým ubytováním. „Služba Nízkoprahového denního centra bude poskytována zdarma. Přenocování pak bude zpoplatněno,“ dodal David Chlupáček.

Na 70 lidí bez domova

Středisko křesťanské pomoci pomáhá lidem bez domova v Jihlavě už déle než dvacet let. Projekt s noclehárnou a terénními programy však běží teprve třetím rokem. „Naši terénní pracovníci se snaží nacházet a udržovat kontakty s lidmi bez domova. Kromě materiální a potravinové pomoci nabízíme způsoby, jak by se mohli začlenit do společnosti,“ uvedl David Chlupáček.

Terénní pracovníci a pracovníci provizorní zimní noclehárny Havaj, která je pro lidi bez domova otevřena v Jihlavě každou zimu, ubytovali letos 33 lidí. Z toho bylo 22 mužů a 11 žen.

Počet lidí žijících na ulici je ale v Jihlavě více. „Navázali jsme kontakt už nejméně se 70 z nich. Bezdomovectví je ovšem do určité míry pohyblivý a dynamický jev, takže počet se neustále mění,“ doplnil David Chlupáček.

  • Facebook
  • Twitter