Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výtěžek z tradiční akce Zborná Volná pomohl v Dolní Cerekvi

/
/
/
731 ZobrazeníV srpnu se opět konala dobročinná akce nejen pro rodiny s dětmi, ale pro širokou veřejnost Zborná Volná. Organizátoři každý rok věnují dobrovolné vstupné vybrané rodině, která potřebuje pomoci. Letos přispěli částkou 23 000 Kč, Verunce z Dolní Cerekve na sportovní vybavení.

„Organizátoři nás oslovili s prosbou o pomoc při výběru rodiny, které by připadl výtěžek. Verunka se brzy stane klientkou naší služby Adapta, ta pečuje o osoby se sníženou soběstačností z důvodu chronického onemocnění nebo zdravotního postižení. Věděli jsme o tom, že se maminka Verunky sama stará o dvě zdravé dcery a o Verunku, což je vždy náročné, a proto jsme navrhli ji, bez toho aniž by o tom rodina věděla, o to větší pak měli překvapení,“ vysvětluje Jana Nagyová, vedoucí služby Adapta.

Verunce je 17 let a bohužel po narození se začaly objevovat zdravotní obtíže. Postupným růstem se stav zhoršoval. Dnes má diagnostikovanou hyperaktivitu se středně těžkou až těžkou mentální retardací, syndrom ADHD, autismus, má astma a alergii. Maminka ji potřebuje neustále zaměstnávat, nejlépe pohybovou aktivitou.

„Chtěli bychom moc poděkovat organizátorům akce, kteří každý rok vymyslí skvělý program. Pořádání musí být časově velmi náročné a oni si z toho nevezmou ani korunu, možná naopak i akci dotují, to chce opravdu klobouk dolů,“ obdivovala odhodlání ředitelka Oblastní charity Jihlava.

Letošní rok mohli diváci na pódiu kousek od sjezdovky Šacberk vidět Václava upíra Krejčího, skupiny Vigo a Cchina Blue.

  • Facebook
  • Twitter