Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výtěžek vánoční sbírky na Třebíčsku dostal spolek DORADO

/
/
/
1099 ZobrazeníVe středu 30. ledna předal místostarosta Miloš Hrůza výtěžek vánoční sbírky spolku DORADO, který se zabývá hipoterapií. Symbolický šek v hodnotě 50 937 korun předal přímo ve stájích do rukou předsedkyně spolku Alexandry Vosátkové.

Spolek DORADO působí ve stájích ve Stříteži více než deset let a jejich činností je hipoterapie – léčba pomocí koní. „Zaměřujeme se především na děti, které mají velké zpoždění ve vývoji, nelezou nebo nezvedají hlavičku. Pro tyto děti máme připravené speciální koně, kteří svým specifickým pohybem a silou pomohou dítěti v dalším vývojovém kroku,“ popsala přínos hipoterapie Alexandra Vosátková.

„Věřím, že tato částka pomůže k další podpoře této unikátní aktivity. Jsem překvapen jaký význam a sílu mají koně při léčbě,“ uvedl při předávání šeku místostarosta Miloš Hrůza.

Předsedkyně spolku prozradila, že už tuto neděli pojedou pro nového koně, který bude pořízen z výtěžku vánoční sbírky. A zbylé peníze budou použity na financování jejich dalších aktivit.

 

  • Facebook
  • Twitter