Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Do FC Vysočina přichází stoper s velkou perspektivou: Mohamed Tijani

/
/
/
1084 ZobrazeníVedení FC Vysočina dotáhlo přestup jednadvacetiletého stopera s velkým fotbalovým potenciálem – Mohameda Tijaniho z Pobřeží Slonoviny. Přichází z třetiligového Vyškova, kam přišel v lednu loňského roku z akademie španělského klubu Rayo Vallecano.

„Tijaniho jsme systematicky sledovali po celý podzim. Jde o 193 centimetrů urostlého stopera a my jsme přesvědčení o jeho velkém potenciálu pro budoucnost. V následujících měsících je na nás a hlavně pak na hráčovi, abychom společně jeho talent dokázali přetavit ve velký výkonnostní skok. Jednání o Tijaniho zimním příchodu se bohužel protahovala. Jsme rádi, že jsme nalezli kompromis a na podmínkách se nám podařilo dohodnout v tomto týdnu. Příští týden bychom pak chtěli přestup dotáhnout i administrativně,“ okomentoval aktuální přírůstek kádru FC Vysočina ředitel klubu Jan Staněk.

Mohamed Tijani (nar. 10. 7. 1997) hrál až do sedmnácti let fotbal v rodné vesnici v Pobřeží slonoviny. Z toho do šestnácti let bosky. V sedmnácti letech dostal šanci zamířit do akademie španělského klubu Rayo Vallecano. V lednu 2018 odešel do Česka, kde začal oblékat dres Vyškova v MSFL. Během uplynulého roku nastoupil do 32 třetiligových či pohárových duelů, v nichž vstřelil dvě branky. Na podzim byl kapitánem vyškovského týmu.

  • Facebook
  • Twitter