Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava Vysočiny – nejenom svátek chovatelů a milovníků zvířat, ale i rodin s dětmi

/
/
/
837 ZobrazeníO víkendu 8. a 9. října budou moci návštěvníci nejenom z České republiky, ale i řady dalších zemí, navštívit už tradiční Výstavu Vysočiny v městysu Bohdalov na Žďársku.

Kulturní dům v Bohdalově a jeho přilehlé okolí přivítá v sobotu od 7.00 do 18.00 a v neděli od 8.00 do 13.00 nejenom chovatele, ale i širokou veřejnost, aby zhlédli pestrou paletu řady hospodářských i drobných zvířat, z nichž řada z nich je nabídnuta k prodeji.

Výstava je přehlídkou dovednosti nejenom současných chovatelů, ale i těch dávno minulých. Velkou pomocí při této jejich práci bylo objevení základních principů dědičnosti, za které vděčíme brněnskému opatovi Johannu Gregorovi Mendelovi, od jehož narození letos uplynulo 200 let.

Letos se představí více jak 1 100 králíků, od těch největších, vážících přes 7 kg, až po ty zakrslé, o hmotnosti kolem 1 kg. Ať ty s normální srstí nebo krátkosrsté, či se zvláštní strukturou srsti. Například zakrslého berana (králíka s ušima sklopenými dolu), budou návštěvníci mít možnost uvidět v 19 barevných rázech. Mezi více jak 560 kusy holubů budou moci návštěvníci obdivovat také naše národní plemeno český stavák v osmi barevných rázech. U více jak 800 kusů drůbeže pak uvidí, jak husy, tak kachny, perličky, krůty a samozřejmě také nepřeberné množství plemen a barevných rázů kura a to včetně těch úplně nejmenších, na speciální výstavě sebritek, v sobotu v chovatelské hale.
Představí se ale také terarijní zvířata a exotické ptactvo, stejně tak i kozy a ovce, z nichž české plemeno ovce valašské se představí v několika barevných rázech. Raritou bude vystavený osel domácí.

Součástí výstavy jsou už po mnoho let farmářské a řemeslné trhy. Kromě medu, ovoce, sýrů, masných výrobků, koláčů, perníků, koření, vína, burčáku a oleje, se návštěvníci mohou těšit také na chovatelské a zahrádkářské potřeby, trička nebo cedulky s potiskem zvířat, dětské knihy, šperky, hračky, proutěné zboží, zahradní dekoraci a mnoho dalších věcí. A samozřejmě výrobky z rakytníku řešetlákového, který je pěstován v okolí Bohdalova. Pro děti bude k dispozici také dětské hřiště, skákací hrad nebo kolotoč.

Po šesté proběhne zároveň také Den otevřených dveří v Pyramidě pro relaxaci a meditaci, největší ozdravné pyramidě v České republice, kam se mohou návštěvníci zdarma podívat, tentokrát v neděli od 12.00 do 17.00.

Bohdalovská organizace je v chovatelském světě známá také prací s mládeží. Výsledky její práce jsou vidět nejenom v celostátních kolech Soutěže mladých chovatelů, ale i v další práci v základní a okresní organizaci, nebo na celostátní úrovni. Členové ZO ČSCH Bohdalov také v letošním roce organizovali celostátní kolo Soutěže chovatelské dovednosti. Díky této dlouhodobé práci s mládeží je v organizaci také neobvykle nízký věkový průměr členů, stejně jako i neobvykle vysoký počet posuzovatelů, jejíž řady v příštím roce určitě ještě rozšíří současná mladá adeptka posuzování. Úspěchy ale sbírá také kroužek králičího hopu, který bude zajištovat ukázky tohoto sportování s králíky po oba dva dny výstavy.

  • Facebook
  • Twitter