Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava Stavby století na třebíčské radnici

/
/
/
796 ZobrazeníAž do 30. listopadu je ve vestibulu a v prvním patře radnice na Karlově náměstí umístěna výstava Stavby století republiky, Kraje Vysočina, zastavení v Třebíči. Vernisáž výstavy uvedl Oldřich Janota, ředitel Kotěrova Centra architektury a předseda Ediční rady Foibos books, s. r. o. 

Právě pod hlavičkou vydavatelství Foibos books vyšla ke stému výročí republiky kniha Stavby století Čech, Moravy a Slezska 1918-2018, kterou Oldřich Janota věnoval starostovi města, Pavlu Janatovi.

Na celkem 23 panelech mohou návštěvníci vidět významné stavby století v Třebíči a dalších obcích a městech Vysočiny. Pět panelů je věnováno stavbám století celé republiky.

Projektu Stavby století republiky, tedy vydání knihy a putovní výstavě, udělila záštitu Asociace krajů ČR. Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury a je zařazen do Evropského roku kulturního dědictví 2018.

Více informací najdou zájemci na webu www.stavbystoleti.cz.

  • Facebook
  • Twitter