Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava Letem módním světem v Telči

/
/
/
789 ZobrazeníV prostorách Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči se v pondělí 2. března v 16.00 zahájena módní přehlídkou výstava Letem módním světem.

Letem módním světem je výstava, která dokumentuje vývoj odívání v průběhu staletí – od antiky po současnost a také připomíná módní ikony 20. století. „Například Coco Chanel, která uvolnila ženy z korzetu a do módy zavedla jednoduchý a praktický styl, nebo Audrey Hepburn, oblékaná do skvostně vypracovaných vlněných šatů se siluetou ‚A‘ nebo do pouzdrových šatů, ve kterých zazářila i v legendární Snídani u Tiffanyho, které zdůrazňovaly ženskou siluetu a jsou trendy dodnes.
Nezapomene ani na českou módní návrhářku Hanu Podolskou. K jejím zákaznicím patřily mnohé společensky významné ženy prvorepublikové a protektorátní éry, včetně první dámy Hany Benešové a herečky Adiny Mandlové. Podolská jako vůbec první česká návrhářka zaměstnávala profesionální manekýny a pořádala vlastní módní přehlídky.
Současná móda bude na výstavě zastoupena Blankou Matragi – v roce 1982 v Bejrútu otevřela salón Blanka Haute Couture a za krátkou dobu se stala uznávanou módní návrhářkou nejen v oblasti Perského zálivu. Její do detailu vypracované róby se proslavily v okruhu perských princezen a šejch,“ přibližuje Helena Grycová Benešová z Muzea Vysočiny Jihlava.
Výstavu doplní modely ze sbírky telčského spolku Dobová móda Telč a také kreslené návrhy oděvů žáků Základní školy v Urbanově, ZUŠ v Telči a práce studentů Gymnázia Otokara Březiny v Telči.
Výstava potrvá do konce dubna.

  • Facebook
  • Twitter