Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava Kolomana Mosera v Brtnici o víkendu končí

/
/
/
704 ZobrazeníMoravská galerie pořádá v současnosti v Rodném domě Josefa Hoffmanna v Brtnici výstavu významného designéra Kolomana Mosera, kterou mohou zájemci naposledy navštívit o víkendu 10. a 11. listopadu.
Koloman Moser, mnohotvárný mnohotvůrce, jak jej při jedné výstavní diskuzi v roce 1900 nazývá Ludwig Hevesi, nemůže být po umělecké stránce chápán stejně jako Josef Hoffmann. S ním jej pojí nespoutaná tvůrčí síla a fantazie, která se projevuje v tisících skic. Zatímco Hoffmann stále zůstává tektonicky přísným tvůrcem, zastupuje Koloman Moser ve všech projektech idylicky dekorativní prvek. Je uměleckým protipólem k návrhářské praxi Josefa Hoffmanna, zaměřené na architekturu a formované vzděláním u Otto Wagnera. Figurální tvorba u něj stále zůstává tématem, ilustrativní prvek je znatelný i u nejpřísnějších návrhů. Jako umělec renovace umění ve Vídni kolem roku 1900 přispěl rozhodujícím způsobem ke zprostředkování umění ve stylu secese i v užité grafice. Výstava konfrontuje návrhy obou protagonistů Wiener Werkstätte.

Otevřeno je po oba dva dny od 10.00 do 17.00.

  • Facebook
  • Twitter