Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Česko-slovenský den v knihovně v Třebíči

/
/
/
694 ZobrazeníLetošní rok je spojený s osmičkovými výročími, hlavním je rovných sto let od vzniku Československa. A i když se před pětadvaceti lety společný stát Čechů a Slováků rozpadl, jako národy jsou si blízké a mají nejen společnou minulost. V sobotu 10. listopadu se v knihovně v Třebíči mohou zájemci setkat slovenštinou, slovenskou literaturu i slovenskými písničkami. 

Program nabídne rozprávky i básničky pro všechny dětičky. Vystoupení dětí ze 3. A ZŠ Třebíč, Horka-Domky pod vedením učitelky Evy Koudelové s pásmem českých a slovenských básniček.
Ľubomír Smatana: Jánošíci s těžkou hlavou / Mýty a realita Slovenska očima českého reportéra
Proč slovenský národní hrdina Juraj Jánošík nejspíš nikdy neochutnal halušky? Proč je z Košic blíž do Prahy než do Bratislavy? Kolik salaší přežívá v horách? A proč euro kazí servírkám postavu? Průřez života našich sousedů s rozhlasovým reportérem narozeným na Slovensku, vyrůstajícím v Čechách pracujícím na Slovensku; autorem knihy, o které její kmotr Tomáš Hanák prohlásil: „Čtení pro všechny, kteří mají smutný pocit, že se jim Slovensko vzdaluje – s každou kapitolou se jim bude zase přibližovat.“
Představení Divadla hudby a poezie Agadir: Peter Mišák / Rút.
Dvojjazyčné pásmo poezie slovenského básníka v podání divadla AGADIR, které představuje nejen současné autory, ale těm dosud nezavedeným pomáhá proklubat se na svět.
Dvorkaři: Pásmo písní českých i slovenských.
Ve vystoupení oblíbeného třebíčského hudebního sdružení tentokrát zazní písně české i slovenské.

Začátek je v 15.00 v ústřední budově na Hasskově ulici, vstup je zdarma a bonusem navíc bude malé česko-slovenské občerstvení.

  • Facebook
  • Twitter