Výstava klientů denního centra Barevný svět v Jaroměřicích nad Rokytnou – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Výstava klientů denního centra Barevný svět v Jaroměřicích nad Rokytnou

/
/
/
779 ZobrazeníDenní centrum Barevný svět, o. p. s., připravilo jako každý rok doprovodnou výstavu Mezinárodního hudebního festivalu Petera Dvorského, která byla slavnostně zpřístupněna veřejnosti v sobotu 3. srpna v zámecké kavárně Splněný sen v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Výstava je tvořena dvěma na první pohled zcela nesourodými tématy. Tím prvním je loutka – Loutka – český fenomén a druhá ptactvo – Ptactvo našich zahrad aneb kdo nám lítá do krmítka. Obě témata mají ovšem jedno společné. Jejich autory jsou klienti Denního centra Barevný svět, o. p. s., tedy lidé s mentálním a kombinovaným postižením.

Hlavní výstavní prostor zámecké kavárny zaplnily výtvarné návrhy pohádkových loutek. Protože každý návrh má své výrazné rysy, najdeme v obrazech, které lidé s mentálním a kombinovaným postižením vytvořili, jedinečný otisk každého designéra i pohádkového příběhu. A protože se tvůrci výstavy zaměřili především na tradiční české pohádky, na výstavě je ke zhlédnutí princezna, hloupý Honza, král, loupežník, vlk, Karkulka a šašek.

Předlohou pro vznik jednotlivých výtvorů byla pouze vlastní fantazie autorů, zpracovávané téma tedy zcela jistě podpořilo u klientů kreativitu a abstraktní myšlení.
Součástí výstavy jsou také hotové loutky, které vznikly na základě prezentovaných návrhů.
Vstupní prostory kavárny zaplnilo třiatřicet pestrobarevných obrázků obyvatel ptačí říše. Autorem kreseb je ještě donedávna skrytý talent Roman Málek, člověk s neuvěřitelnou pamětí a s obrovským zájmem o spoustu oborů.
Výstavu zahájila ředitelka Denního centra Barevný svět, o. p. s., Petra Tučková, která mezi hosty přivítala mimo jiné zakladatelku Denního centra Barevný svět Kateřinu Svobodovou.Denní centrum Barevný svět, o. p. s., je obecně prospěšná společnost, která od roku 2005 zajišťuje pomoc a podporu osobám se zdravotním postižením, zejména pak lidem s mentálním a kombinovaným postižením a pomoc a podporu jejich rodinám.

  • Facebook
  • Twitter