Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Opilí a zdrogovaní řidiči v neděli na silnicích Vysočiny

/
/
/
1147 ZobrazeníČtyři řidiče pod vlivem alkoholu a omamných látek zadrželi policisté na silnicích Vysočiny v neděli 4. srpna. Dva z nich přišli o řidičské průkazy na místě a jeden čelí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V neděli kolem půl třetí odpoledne zastavili policisté z dopravního inspektorátu Jihlava v Helenínské ulici v Jihlavě vůz Toyota Corolla, které řídil osmatřicetiletý muž. „Policisté při kontrole zjistili ovlivnění návykovou látkou, což ukázal pozitivní test na marihuanu. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Řidič se dále podrobil lékařskému vyšetření ve zdravotnickém zařízení, které bylo spojeno s odběrem biologického materiálu,“ uvedl policejní mluvčí Martin Hron. Policisté řidiči zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek v dopravě, který nyní šetří.

Policisté z obvodního oddělení Třešť kontrolovali v neděli řidiče, který byl pod vlivem alkoholu. „Vůz Iveco Daily zastavila hlídka kolem páté hodiny ranní v ulici Dr. Richtra v Třešti. Dechová zkouška u čtyřiatřicetiletého řidiče ukázala hodnotu činila 0,68 promile alkoholu v dechu. Opakované měření bylo obdobné hodnoty. Policisté řidiči zakázali další jízdu,“ dodal tiskový mluvčí. Muž se nyní bude zpovídat u příslušného správního orgánu z přestupku na úseku dopravy.

V neděli okolo půlnoci zastavili policisté z obvodního oddělení Moravské Budějovice v Pražské ulici v Želetavě osobní auto Škoda Octavia sedmatřicetiletého muže. Dechová zkouška byla pozitivní a vykazovala hodnotu 1,89 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška vykazovala hodnotu 1,92 promile alkoholu v dechu. Policisté na místě silniční kontroly zadrželi muži řidičský průkaz a celou věc zadokumentovali jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí řidiči trest odnětí svobody až na jeden rok,“ popsal další případ policejní mluvčí Martin Hron.

Hrotovičtí policisté kontrolovali v neděli kontrolovali řidičku osobní auta Škoda Fabia kolem osmé hodiny ranní v Hartvíkovicích. „Dvaadvacetiletá žena z Třebíčska nadýchala 0,53 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška byla obdobné hodnoty. Policisté řidičce na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Celý případ zadokumentovali a nyní jej šetří. Žena je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který bude řešit příslušný správní orgán,“ dokončil výčet policejní mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter