Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jaroměřicích odstartoval další ročník festivalu Petera Dvorského

/
/
/
1158 ZobrazeníZahajovacím galakoncertem byl v sobotu 3. srpna v zámecké zahradě v Jaroměřicích nad Rokytnou zahájen 21. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského.

Návštěvníky úvodního koncertu, jenž je zároveň i součástí projektu Hudební odkaz Vysočiny, přivítal ředitel Ars/Koncertu, spol. s r.o., Miroslav Stehlík i jeho umělecký ředitel Peter Dvorský.
Koncert, uvedený Jaromírem Javůrkem, se stal klasickou slavnostní předehrou celého festivalu, postavenou na souhře lidského hlasu a orchestru. Návštěvníkům koncertu se pod taktovkou všestranného dirigenta širokého záběru Petra Vronského, jehož repertoár zahrnuje mimořádnou šíři klasických, moderních, operních i symfonických děl, představila Moravská filharmonie Olomouc, jeden z nejstarších symfonických orchestrů u nás, a hlavní protagonistky koncertu, které přijaly pozvání uměleckého ředitele festivalu Petra Dvorského – řecká sopranistka Emilia Diakopoulou a italská sopranistka Sara Cortolezzis. V podání jmenovaných sólistek zazněly na koncertu italské, francouzské a vídeňské melodie takových významných hudebních skladatelů jako byl například francouzský skladatel Charles Gounod (Romeo a Julie), italský hudební skladatel a spisovatel Arigo Boito (Mefistofele), italský operní skladatel Giacomo Puccini (Vlaštovka, Manon Lescaut), italský hudební skladatel Vincenzo Bellini (Norma), rakouský klasicistní hudební skladatel a klavírní virtuos Wolfgang Amadeus Mozart (Don Giovanni), francouzský skladatel období romantismu Jules Massenet (Le Cid), italský hudební skladatel Giuseppe Verdi (Síla osudu, Maškarní bál), rakouský hudební skladatel Franz Lehár (Giuditta) a francouzský skladatel 19. století a přední osobnost hudebního romantismu Léo Delibes (Lakmè).
Sobotní koncert byl i přes podmračené a chladnější počasí úspěšným startem do 21. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského, který najde své zázemí vedle Jaroměřic nad Rokytnou i na zámku Valeč, na nádvoří pivovaru Dalešice, na zámku Dukovany a v bazilice sv. Prokopa v Třebíči.

  • Facebook
  • Twitter