Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava fotografa Antonína Chloupka v jihlavském muzeu končí

/
/
/
482 ZobrazeníO víkendu končí v Muzeu Vysočiny Jihlava výstava připravená k životnímu jubileu fotografa Antonína Chloupka, která představuje průřez celoživotní autorovou tvorbou. V sobotu 1. srpna se od 15.00 uskuteční slavnostní dernisáž.

Profesionální fotograf Antonín Chloupek letos slaví kulaté životní jubileum – 75 let. Během svého života stiskl spoušť fotoaparátu nespočetněkrát. Na výstavě v prostorách muzejních arkád představí průřez tvorbou tak, jak šla léta a kam směřovaly jeho tvůrčí kroky.

„V roce 1959 jsme dostali s bráchou k Vánocům fotoaparát. Takže se dá říci, že jsem začal fotografovat před šedesáti léty. Opravdové focení však nastalo až o dva roky později na střední škole, kdy jsem se dokonce pustil i do zpracování barevné fotografie. Po vojně jsem pracoval ve filmovém studiu na Barrandově a přišel tak do styku s fotografií na vysoké profesionální úrovni. V roce 1976 jsem se oženil a odešel z Prahy za svojí ženou do Jihlavy. Zde jsem, jako člen družstva Fotografia, založil první dětský barevný ateliér. Ve fotografických službách pracuji i nyní, ale již ve svém soukromém ateliéru v Komenského ulici v Jihlavě,“ říká sám o sobě fotograf.

  • Facebook
  • Twitter