Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Britská legenda se vrací na Vysočinu, Stock Dobrohostov hostí její jediný koncert

/
/
/
1030 ZobrazeníJubilejní 25. ročník festivalu Stock Dobrohostov přivítá britskou kapelu Praying Mantis. Půjde o jejich historicky druhý koncert v České republice a tentokrát přijíždí na jedinou zastávku u nás.

Na dvě stovky návštěvníků prvního koncertu Praying Mantis v havlíčkobrodském klubu Oko, kteří se 1. listopadu 2019 nenechali zmást souběžně probíhajícím koncertem Harleje v sále KD Ostrov, byli očarováni pětihlasými vokály. Legenda z Ostrovů předvedla neuvěřitelně kvalitní hudební show i v našich končinách málo vídanou vstřícnost ke svým novým českým fanouškům…

Praying Mantis působí na ostrovní scéně od první poloviny sedmdesátých let. Kapelu založili v roce 1974 bratři Tino a Chris Troyovi, kteří v kapele stále působí. Jsou zařazováni mezi představitele Nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM). „Samotná hudba Praying Mantis ovšem moc styčných bodů s NWOBHM nikdy neměla. Dodnes se jedná spíše o klasický hard rock, který je střižený AOR a někdy i velikášskými manýry The Queen.“ (z recenze alba Legacy).

Nejvýznamnějším představitelem dobového stylu NWOBHM jsou Iron Maiden. Právě s „mejdny“ Praying Mantis absolvovali v roce 1980 společné čtyřměsíční turné. Zatímco sláva hudebních kolegů dosáhla planetárních výšin, popularita Praying Mantis se omezila na britské ostrovy a na Japonsko. Personální nestabilita a špatný management dokonce v polovině osmdesátých let vedly k dočasnému ukončení činnosti kapely…


„Pro řadu starých fanoušků má tahle formace skoro kultovní statut. Navíc v posledních letech je její základní sestava stabilní a Praying Mantis jsou tak opět regulérní kapelou, což se jim vlastně dařilo jen v absolutních začátcích, pak po celá devadesátá léta a začátek milénia. Jejich fanoušci tak mohou zažívat dobré časy. Praying Mantis totiž zase odvádějí stabilní práci, přesně takovou, jaká se od nich očekává.“ (z recenze alba Gravity)

Diskografie kapely zahrnuje deset studiových alb a tři záznamy živých vystoupení (mj. Captured Alive In Tokyo City). Poslední dvě alba s kapelou natočil současný výtečný zpěvák John Cuijpers.

Devadesáti minutový koncert Praying Mantis na Stockfestu začíná ve 21.30 hodin.
Vstupenky jsou už prodeji na portálu www.smsticket.cz nebo v havlíčkobrodském Tulipánu.

Podrobné informace na www.stockfest.cz.

Program festivalu

Pátek
18.00 III. TŘETINA (Jihlava)
19.00 FUGA (Žďár nad Sázavou)
20.30 MORAVA (Jihlava)
22.30 WOHNOUT (Praha)
00.30 KEJVAVÝ KONĚ (Havlíčkův Brod)

Sobota
17.00 FORTUNA (Havlíčkův Brod)
18.00 ARGEMA (Uherské Hradiště)
20.00 E.M.I.L. (Havlíčkův Brod)
21.30 PRAYING MANTIS (GB, Londýn)
23.30 OZZY TRIBUTE CZ (Havlíčkův Brod)
01.00 LIQUID FACE (Žďár nad Sázavou)

  • Facebook
  • Twitter