Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina se přidala k protestům

/
/
/
1307 ZobrazeníV pondělí 29. dubna v podvečer se sešli minimálně na pěti místech Vysočiny obyvatelé, aby vyjádřili svou nespokojenost se současnou politikou premiéra Andreje Babiše a jeho kroky v oblasti justice.

V centrum Havlíčkova Brodu se sešlo několik desítek obyvatel, k nimž promluvili učitel Gymnázia Havlíčkův Brod Aleš Říman, který vyzval k diskusi s voliči hnutí ANO především o tom, že každý obyvatel Česka dnes financuje premiérův byznys. Ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod Michal Kamp zmínil historické paralely, když připomněl články v židovských médiích v Německu, kde autoři psali o tom, že Adolf Hitler a NSDAP neuskuteční po nástupu k moci své záměry. Věřili totiž, že je ochrání demokratické instituce, což se nakonec nestalo. Proto je podle Michala Kampa v současnosti nutné vyjádřit občanský názor a chránit demokratické instituce státu v současnosti. Markéta Hejkalová, ředitelka Podzimního knižního veletrhu, vyzvala premiéra k tomu, aby odstoupil a neškodil České republice. „Byla bych ráda, abych se zase nemusela stydět za představitele českého státu a jejich chování, “ uvedla v rozhovoru pro TV HBin krátce po svém vystoupení.
Demonstrace se uskutečnily v pondělí také v Jihlavě, Pelhřimově, Ždírci nad Doubravou a Žďáře nad Sázavou.

Protest na Masarykově náměstí v Jihlavě, foto: Barbora Dočekalová
  • Facebook
  • Twitter