Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina patří podle Allianz mezi dobré adresy z hlediska bezpečnosti

/
/
/
1116 ZobrazeníV loňském roce evidovala Allianz pojišťovna na Vysočině pouze dvacet krádeží v domácnostech a kraj tak patří k bezpečnějším adresám v České republice. Nejvíce vykrádání bytů a domů zaznamenala pojišťovna v Praze, ve středních Čechách a také v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji.

Nejmenší aktivitu v roce 2018 vykazovali zloději kromě Vysočiny také v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Malý počet pojistných událostí hlásí i Olomoucký a Zlínský kraj. Naprostou většinu ukradených věcí už bohužel majitelé nikdy neviděli. Za krádeže vloni zaplatila Allianz kolem 20 milionů korun.

Krádež je pouze jedním z více než dvou desítek rizik, která kryje pojištění domácnosti. V Allianz se netýká pouze návštěv bytových zlodějů, ale vztahuje se například i na prostou krádež dětského kočárku nebo invalidního vozíku ve společných částech domu. Zahrnuje rovněž vandalismus a to dokonce, i když zůstane viník neznámý. Mimochodem, z tohoto pojištění lze zaplatit i výjezd bezpečnostní agentury, pokud zabránil krádeži vloupáním.

Co dělat, když zjistíte, že došlo ke krádeži?
V první řadě to oznamte Policii ČR a do jejího příchodu s ničím nemanipulujte. Až policisté odejdou, můžete vše vyfotografovat a také začít s úklidem. Sepište si seznam všech ztracených nebo poškozených věcí, který by měl být stejný jak pro pojišťovnu, tak i pro Policii ČR. Poté škodu oznamte své pojišťovně. Ideálně telefonicky prostřednictvím klientské linky. Operátor se Vás zřejmě bude ptát na jméno, adresu, číslo pojistné smlouvy nebo rodné číslo a také datum vzniku pojistné události s odhadem přibližné výše škody. Určitě si nezapomeňte vyžádat od policie kopii protokolu, který sepíše o trestním oznámení.

Kraje

Počet pojistných událostí
z krádeží v roce 2018

Hlavní město Praha

340

Jihočeský kraj

35

Jihomoravský kraj

112

Karlovarský kraj

37

Kraj Vysočina

20

Královéhradecký kraj

20

Liberecký kraj

40

Moravskoslezský kraj

141

Olomoucký kraj

27

Pardubický kraj

21

Plzeňský kraj

48

Středočeský kraj

159

Ústecký kraj

81

Zlínský kraj

28

Celkový součet

1109

  • Facebook
  • Twitter