Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina hodlá potrápit dalšího favorita – Spartu Praha

/
/
/
616 ZobrazeníPo více než roce se v Jihlavě znovu představí jeden z nejslavnějších českých klubů – tradičně velmi ambiciózní a ostře sledovaná Sparta Praha. V duelu jedenáctého a pátého celku tabulky první ligy leží úloha favorita jednoznačně na straně letenského týmu, ovšem domácí FC Vysočina už na jaře několikrát dokázal, že je schopen velkých překvapení a cenných bodových zisků. 

Letenští neprožívají vydařený soutěžní ročník. Přes masivní letní i zimní přestupové investice může Sparta už dávno zapomenout na mistrovský titul, na nějž čeká dlouhé čtyři roky, a pouze v teoretické rovině se nachází její šance na druhou příčku, která znamená účast v kvalifikaci o Ligu mistrů. Tým kouče Pavla Hapala, jenž zkraje března nahradil odvolaného italského stratéga Andreu Stramaccioniho, se nyní koncentruje na vybojování třetí pozice. Tři kola před koncem ztrácí na třetí Sigmu tři body.

Stramaccioni byl odvolán po nečekané domácí remíze s Brnem. Jeho nástupce sbírá úspěchy na letenském stadiónu, kde zaznamenal jedinou ztrátu ve strhujícím derby, ovšem venku na vítězství čeká čtyři duely. Hapalův tým remizoval v Karviné, v Teplicích a v Plzni, navíc podlehl Baníku. Čekání Sparty na venkovní výhru je ale mnohem delší. Zvenku naposledy přivezla tři body 21. října z Jablonce. Poté následovala nepříjemná série sedmi utkání bez vítězství. Právě v nich lze vidět hlavní příčinu neúspěchu Sparty v tomto ročníku první ligy. Mimochodem, zatímco v tabulce domácích zápasů jsou letenští druzí o bod za Slavií, tak venku dosud získali jen o dva body více než Vysočina a jsou sedmí.

Vysočina při jarním tažení za záchranou mezi českou elitou paradoxně více bodů nasbírala proti soupeřům z horní poloviny tabulky. S Plzní, Slavií, Libercem, Bohemians a Teplicemi vybojovala 13 bodů z celkového jarního zisku 19 bodů. Čím si to vysvětluje asistent trenéra Michal Šmarda? Může jihlavský tým uspět i v pátek proti Spartě a třeba navázat na historické vítězství FC Vysočina z dubna loňského roku? „Každý zápas je vážně jiný a nějak se vyvíjí. Neřekl bych, že by na naše výkony mělo vliv, zda hrajeme proti soupeři z horní či dolní poloviny tabulky. Bylo by samozřejmě krásné, kdybychom na loňskou výhru Jihlavy navázali. Ovšem cesta za úspěchem povede přes maximální koncentraci, nasazení a dodržování pokynů či herních prvků, na kterých s týmem po celou dobu pracujeme.“

Sparta má hvězdami nabitý kádr. Kde hledat největší opory letenské sestavy? Jaké největší přednosti hry nadcházejícího soupeře registrujete? „Sparta má obrovskou sílu v ofenzivní hře, to je prostě jednoznačné. Jde o český velkoklub, který samozřejmě disponuje řadou nadstandardních hráčů. Věříme, že se diváci v pátek přijdou podívat nejen na Stancia, Kangu, Šurala nebo Plavšiće, ale hlavně povzbudit svůj tým – FC Vysočina,“ zdůraznil Michal Šmarda.

  • Facebook
  • Twitter