Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výrobce a distributor drog z Jihlavska skončil za mřížemi

/
/
/
641 ZobrazeníKriminalisté dopadli muže, který vyráběl a distribuoval pervitin na Třebíčsku a Jihlavsku. Při prohlídce garáže zajistili předměty a chemikálie k výrobě drog.

„Čtyřiatřicetiletého muže z Jihlavska důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti zadrželi policisté v úterý 29. září ve večerních hodinách v Třebíči, kde muž v současné době bydlel. Zadrženého muže odvezli na oddělení policie, kde byl umístěn do policejní cely. Kriminalisté provedli prohlídku garáže a přilehlé zahrady, zajistili předměty a chemikálie určené k výrobě drogy, kdy se jednalo o varnu pervitinu,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Zajištěné věci budou podle jejích slov podrobeny odbornému zkoumání.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Čtyřiatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ dodala Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality.
Obviněný muž je opakovaně soudně trestaný recidivista, soudně trestán byl v minulosti také za drogovou trestnou činnost. „Odsouzen byl i k trestu odnětí svobody, který si odpykal vloni v létě. Netrvalo ale dlouho, co opustil brány věznice, a opět se začal dopouštět další trestné činnosti. Sám je uživatelem drog.
Muž byl obviněn z toho, že vyráběl a poskytoval dalším lidem pervitin. Opatřil si předměty a chemikálie určené k výrobě drog a ty přechovával v garáži. Přibližně od loňského podzimu distribuoval dalším lidem pervitin. Drogu poskytoval zájemcům na různých místech v Třebíči, na Třešťsku a dalších místech,“ uzavřela Jana Kroutilová s tím, že případ kriminalisté dále vyšetřují, muž je stíhán na svobodě. Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

  • Facebook
  • Twitter