Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vyplatí se Vám plynové topení?

/
/
/
778 ZobrazeníTopení plynem se z hlediska ceny řadí k těm nejpopulárnějším možnostem ohřevu obytných objektů. Pokud máte v plánu začít topit plynem, máte k dispozici hned několik možností. Dnešní trh nabízí různé typy varianty, jedním z možných řešení je LPG plynová nádrž. Samozřejmě, každé takové řešení sebou nese plno výhod, ale také nevýhod. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, bude se v každém případě se cena instalace plynového topení bude lišit. Kolik stojí provoz a jaké jsou vstupní náklady? Na tyto a další otázky se společně podíváme v dnešním článku.

Kolik to bude stát?

Cena instalace plynového topení se bude lišit v závislosti na výběru radiátorů, velikosti domu, bytu nebo třeba chaty a také v závislosti na tom, jaká LPG plynová nádrž bude v rámci instalace použita. Dejme tomu, že instalaci budeme provádět  například v domě standardních rozměrů, v takovém případě by se cena mohla pohybovat kolem dvaceti tisíc korun. Tuto cenu berte samozřejmě jako orientační, jelikož vše záleží na velikosti domu, kvalitě a druhu zateplení, toho jaké a kolik radiátorů nainstalujeme a v neposlední řadě také na typu oken. Moderní plastová okna budou rozhodně lepší než stará dřevěná, která pořádně netěsní. Plynové topení má svoje výhody. Instalace LPG plynové nádrže se sebou nese širokou řadu výhod. První z nich je cena instalace plynového topení, tato forma vytápění je totiž cenově velmi dostupná a zároveň nabízí vysokou energetickou účinnost. To znamená, že většina spáleného paliva je přeměněna na energii a dochází pouze k naprosto minimálním ztrátám.

Nejen vytápění

Pokud plánujete na plynu i vařit, máte vystaráno. Provoz kuchyně na plyn totiž vychází několikanásobně levněji než té poháněné elektřinou. Moderní LPG plynová nádrž je chytré zařízení, navíc tyto nádrže bývají plně automatické, takže jakmile začne zimní období, stačí nastavit termostat na požadovanou teplotu a doma máte krásně teplo. Cena a pohodlí, to je přesně to, co získáte po přechodu na plynové topení.

  • Facebook
  • Twitter