Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Všichni hurá do zahrad, zvou pořadatelé na Víkend otevřených zahrad

/
/
/
940 ZobrazeníMilovníci a obdivovatelé zahrad se dočkali, po roce je také na Vysočině Víkend otevřených zahrad. V sobotu 9. a v neděli 10. června majitelé jinak nepřístupných zahrad otevřou branky a nechají návštěvníky vklouznout dovnitř a kochat se.

Myšlenka otevřít každý rok v červnu veřejnosti nepřístupné zahrady a parky vznikl ve Velké Británii – Open Garden & Squares Weekend – a postupně získává oblibu v dalších evropských státech. Česká republika se zapojila v roce 2010 a z původních třech pražských zahrad v loňském roce počet zapojených zahrad přesáhl 200 a zavítalo do nich 41 457 návštěvníků,

Ilustrační foto

na Vysočině se v loňském roce otevřelo 31 zahrad. Letos otevře pomyslné brány do svých zahrad na Vysočině opět několik desítek organizací, škol, měst i jednotlivců.

Vysočina ostatním krajům počtem účastnících se zahrad vévodí. Proto neváhejte a některou, nebo některé si vyberte a vyrazte. Může z toho vzniknout i pěkný víkendový výlet. Věřte, že každá zahrada je jiná a inspirace pro tu vaši zahrádku najdete spoustu. A nebo „jenom“ obyčejný relax, kdy si užíváme krásy a odpočíváme. Vždyť přesně proto se zahrady dělají.

Ilustrační foto

Na Vysočině se letos zapojí 27 zahrad. Všechny samozřejmě nejsou přírodní, těch je jen 19, ale krásné jsou všechny. Podívejte se do mapy, nebo na stránky vikendotevrenychzahrad.cz a výlet je na světě. Pozor ale, ne všechny zahrady mají otevřeno celý víkend! Zajímavé jistě je, že právě tuto sobotu budou další tři zahrady certifikovány jako přírodní. Zahrady mají prostě zelenou.

  • Facebook
  • Twitter