Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Volební lístky přijdou do schránek nejpozději 2. října

/
/
/
695 ZobrazeníBlížící se volby do Zastupitelstva města Jihlavy zaměstnají celkem 474 členů volebních komisí a 58 zapisovatelů z jihlavského magistrátu. Než se však otevřou dveře volebních místností, musí projít členové komisí i zapisovatelé školením a prvním zasedáním.  

Na začátku září museli všichni členové podepsat slib, že budou svědomitě a nestranně vykonávat svoji funkci. „Na školení vystoupil David Marek z krajského úřadu s prezentací ohledně legislativní povinnosti komisí. Se způsobem zpracování výsledků hlasování přítomné seznámil Jiří Teplý z Českého statistického úřadu. Za magistrát vystoupil tajemník úřadu Evžen Zámek a Alena Holubová. Zapisovatelé budou ještě proškoleni na obsluhu programu pro zpracování výsledků hlasování, které se ve všech jihlavských okrscích zpracovávají na počítacích,“ přiblížila Lucie Bratršovská z městské kanceláře tajemníka.

Zároveň si členové volebních komisí na zasedání zvolili své předsedy a místopředsedy. „Výše odměn za výkon funkce členů okrskových volebních komisí byla v srpnu vyhláškou upravena a činí pro předsedu 2 200 Kč, pro místopředsedu a zapisovatele 2 100 Kč a pro člena 1 800 Kč,“ doplnila Bratršovská.

Hlasovací lístky obdrží voliči nejpozději 2. října, spolu s informacemi o způsobu hlasování a příslušných volebních místností.

„Hlasovací lístek bude oboustranný, volíme 37 zastupitelů, to je také maximální počet kandidátů, které můžeme označit na hlasovacím lístku. Můžeme také označit pouze jednu volební stranu nebo kombinovat oba způsoby,“ sdělil Evžen Zámek, tajemník jihlavského magistrátu.

  • Facebook
  • Twitter