Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vojáci pomáhají v havlíčkobrodské nemocnici na covidových odděleních

/
/
/
957 ZobrazeníDeset vojáků z 43. výsadkového pluku Chrudim přijelo v pátek 8. ledna pomáhat zdravotníkům na covidová oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod. Jejich hlavní náplní bude pomoc s péčí o covid pozitivní pacienty na pozici sanitářů a pomocného zdravotnického personálu. Aktuálně byli vojáci přiřazeni na oddělení infekční, plicní, interní, chirurgické a ARO.

Výpomoc je přislíbena do 21. ledna, kdy následně vojáci projdou PCR testy a vrátí se ke svému pluku. V havlíčkobrodské nemocnici je aktuálně hospitalizováno téměř sto covid pozitivních pacientů. Od pátku 8. ledna jsme museli rozšířit lůžkový fond pro covidové pacienty o další stanici. Všechna oddělení, kde jsou hospitalizováni pacienti s Covid-19, jsou na dveřích označena jako červená zóna a fungují ve zvýšeném hygienickém režimu. Péče o tyto pacienty je pro personál náročná a trvá už řadu týdnů. Proto jsme požádali Armádu ČR o výpomoc. Dva další vojáci vypomáhají už od prosince 2020 v odběrovém stanu s antigenními testy pro veřejnost. Aktuálně má nemocnice také 36 zaměstnanců v izolaci či karanténě.

Vojáci z Chrudimi v havlíčkobrodské nemocnici
  • Facebook
  • Twitter