Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava pokračuje v přípravě lyžařských stop na Heulose, lyžuje se už na Havlíčkobrodsku

/
/
/
725 ZobrazeníÚprava technického sněhu a příprava lyžařských stop ve veřejném prostoru u amfiteátru v Jihlavě pokračuje, příští týden by se mohlo začít běžkovat. Výrobu technického sněhu a úpravu stop na veřejném prostranství mezi atletickým stadionem a amfiteátrem v Jihlavě na Heulose zajišťuje spolek Lyžařské Jihlavsko společně s pracovníky Statutárního města Jihlava.

V současné době je podle předpovědí předpoklad vhodného mrazivého počasí pro tvorbu technického sněhu i pro úpravu lyžařských stop.

„Je tedy předpoklad, že nejpozději v druhé polovině příštího týdne bude úprava tohoto veřejného prostoru dokončena a zpřístupněna obyvatelům Jihlavy,“ uvedl náměstek primátorky Jihlavy Petr Ryška. V prostoru budou muset podle jeho slov i během sportování nadále platit veškerá vládní nařízení a bude nutné dodržovat krizová opatření.

Město se pro pokračování úprav areálu rozhodlo na základě vyjádření ministerstva zdravotnictví o úpravě běžeckých stop ve veřejném prostoru, které v plném znění zveřejňujeme:

Údržba tras pro běžkaře vč. jejich využívání veřejností:
Úprava běžeckých stop ve veřejném prostoru žádné ze současných krizových opatření nezakazuje či neomezuje. Dle krizového opatření (usnesení vlády č. 1375) se podle bodu I. zakazuje volný pohyb v době od 21.00 do 4.59, resp. podle bodu II. zakazuje volný pohyb v době 05:00 hod. do 20:59 hod. krom cest za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích, s ohledem k bodu III. a V.

Připravují se trasy i na Havlíčkobrodsku
V pátek 8. ledna připravili organizátoři okruh běžecké trasy: Boky – Kámen – Veselá – Jiříkov. Více informací najdou zájemci na: https://www.obec-kamen.cz/index.php?nid=2130&lid=cs&oid=221244.

  • Facebook
  • Twitter