Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vloupal se do firmy a prodejny na Pelhřimovsku, nyní čelí obvinění

/
/
/
1081 ZobrazeníPelhřimovští kriminalisté dopadli pachatele dvou vloupání do podniků na Pelhřimovsku a policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. Devětapadesátiletý muž, který má vloupání na svědomí, byl už v minulosti soudně trestaný.

K prvnímu případu vloupání došlo v polovině prosince loňského roku v Pacově. „Neznámý pachatel násilím vnikl do budovy jedné z firem, přičemž rozbil skleněné výplně okna a dveří. Vnitřní prostory prohledal a z pokladny si odnesl mince. Celková škoda, včetně poškození majetku, byla vyčíslena na částku kolem sedmi tisíc korun.
O dva měsíce později přijali policisté oznámení o vloupání do další prodejny v obci na Pelhřimovsku. Pachatel u jedné z místních budov nejprve odcizil sekeru, kterou v nočních hodinách použil k vloupání do prodejny. Tou poškodil dveře a zanechal ji na místě. Mimo drobných mincí si z místa činu odnesl ještě kartony cigaret a škoda se vyšplhala na částku kolem třiceti tisíc korun,“ popsala oba případy policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Podezřelého muže kriminalisté zadrželi na Benešovsku a na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání. „Devětapadesátiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže,“ dodal Pavel Nováček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Jedná se o muže, který byl už v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen, a to naposledy na konci loňského roku. „Obviněnému muži za spáchání uvedené trestné činnosti hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ doplnil Pavel Nováček.

  • Facebook
  • Twitter