Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vítězný comeback stolních tenistů HB Ostrov

/
/
/
763 ZobrazeníÚvodní zápas české extraligy 2020/2021 zavedl stolní tenistky HB Ostrov Havlíčkův Brod na sever Čech. S Libercem ještě nikdy v historii neprohráli a nic na tom nezměnilo ani utkání 1. kola nového soutěžního ročníku. Silný havlíčkobrodský tým ve městě pod Ještědem splnil roli favorita, vyhrál 3:1 a vítězně tak oslavil comeback do české extraligy.

První zápas stolních tenistů HB Ostrov Havlíčkův Brod po návratu do extraligy měl hodně zajímavý průběh. Postarali se o to hráči obou kolektivů. Trenér HB Ostrov Bohumil Vožický vyslal do boje trojlístek Dmitrij Prokopcov, Michal Obešlo, Radek Skála. V solidně zaplněné liberecké hale se hrál výborný stolní tenis. Hned úvodní dvouhra přinesla velké drama. Ústecký odchovanec v libereckých službách Jakub Seibert měl v souboji s Dmitrijem Prokopcovem trochu nečekaně blízko k vítězství. V koncovce rozhodující sady si vypracoval hned tři mečboly, jenže zkušený havlíčkobrodský exreprezentant dokázal ze složité situace utéct a nakonec vyhrál 13:11. Ve druhém utkání večera se vytáhl devatenáctiletý Michal Blinka. Levoruký Liberečan po výborném výkonu porazil Michala Obešla ve třech setech a srovnal na 1:1.

Utkání v Liberci nabídlo atraktivní podívanou, hlavně zápas Seibert – Prokopcov

V následujícím měření sil dvou postjuniorů kraloval Radek Skála, jenž si s přehledem poradil s Davidem Průšou 3:0. Domácí stolní tenisté se ale nevzdávali, Jakub Seibert se v utkání s Michalem Obešlem pokoušel o srovnání stavu. Dva sety s bývalým českým reprezentantem držel krok, závěr utkání však patřil havlíčkobrodské posile. Michal Obešlo tak zpečetil premiérovou výhru HB Ostrov v Liberci v poměru 3:1.

Extraliga mužů ve stolním tenisu pokračuje tento týden zápasy druhého kola základní části soutěže. HB Ostrov se v letošní domácí premiéře střetne ve čtvrtek 10. září od 18.00 s KT Praha. Pikantní bude tento zápas pro Bohumila Vožického, který ještě v loňské sezoně oblékal dres tohoto pražského celku. Za KT Praha navíc stále hraje jeden z trenérů havlíčkobrodské Akademie stolního tenisu HB Ostrov Tomáš Pavelka…

Extraliga mužů ve stolním tenisu 2020/2021

I. kolo
SKST Liberec – HB Ostrov Havlíčkův Brod 1:3
Jakub Seibert – Dmitrij PROKOPCOV 2:3 (-5, -6, 10, 8, -11), Michal Blinka – Michal OBEŠLO 3:0 (6, 9‚ 6), David Průša – Radek SKÁLA 0:3 (-6, -9, -10), Jakub Seibert – Michal OBEŠLO 1:3 (-10, 7, -2, -8).

  • Facebook
  • Twitter