Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Víte, kdy používat aviváž a kdy se jí raději vyhnout?

/
/
/
1743 ZobrazeníNěkdo používá aviváž zcela automaticky a při každém praní, někdo naopak vůbec ne a vystačí si například s voňavými pracími gely. Nejde však pouze o vůni, aviváž, přináší celou řadu výhod, jsou však případy, kdy bychom po ní sahat neměli.

Když vyperete prádlo s aviváží, rychleji uschne, lépe se vám žehlí, vaše oblečení je voňavé a měkké. Velmi oblíbená je také antistatická aviváž, která je skvělým pomocníkem tehdy, pokud máte problém s elektrostatickým nábojem. Ten způsobuje, že se na vás oblečení doslova přilepí. V případě, že je sušička vaší nejlepší kamarádkou, určitě oceníte i speciální aviváž do sušičky, do které by prádlo vyprané s dávkou „obyčejné“ aviváže nemělo vůbec přijít. Pro sušičky je určená aviváž ve formě ubrousků nebo spreje.

Kdy byste se měli dávce aviváže vyhnout?

Aviváž by neměla přijít do pračky úplně automaticky. Můžeme ji totiž použít nesprávně. Například se nedoporučuje při praní funkčního sportovního oblečení. Narušuje totiž strukturu vláken a tím snižuje schopnost odvádět vodu, což je hlavní výhodou funkčního oblečení. Aviváž by také neměla přijít do styku s péřovými bundami, vlněnými svetry a elastickým prádlem, například podprsenkami, protože snižuje jejich elastičnost. Podobně bychom si měli dát pozor v případě savého textilu, jako jsou například utěrky nebo ručníky, případně látkové pleny, které by mohly při nadměrném použití prostředku ztratit svou savost. Navíc je dobré myslet na to, že aviváž patří do dávkovače, určitě ne přímo do bubnu pračky, kde by mohla na oblečení zanechat skvrny.

Dalším případem, kdy je třeba zvážit použití aviváže, je citlivá pokožka. Jde o velmi častý problém. Některé značky vyrábí prostředky speciálně určené pro citlivou pokožku, které by měly být dermatologicky testované. Určené jsou pro alergiky, osoby s citlivou pokožkou a pro jemnou pokožku miminek. Správné a bezpečné složení by mělo potvrzovat doporučení Evropského centra pro výzkum alergií (ECARF).

Na trhu je celá řada výrobců aviváží. Je vhodné otestovat konkrétní výrobky a určit, jaký vám bude vyhovovat nejlépe. Například oblíbená německá značka Kuschelweich s medvídkem si získala už tisíce zákazníků nejen v Německu, ale i u nás. Aviváže příjemné voní a jsou dermatologicky testované.

  • Facebook
  • Twitter